Pavel Vrba vychválil Slovan Bratislava. České kluby by si mali brať príklad

Slovensko

autor hetrik.sk

Pavel Vrba vychválil Slovan Bratislava. České kluby by si mali brať príklad

Veľká pochvala od skúseného trénera smerom k slovenskému majstrovi Slovanu Bratislava.

Bývalý lodivod Sparty Praha, Viktorie Plzeň či MŠK Žilina Pavel Vrba v podcaste Sparťanské noviny rozoberal skauting zahraničných hráčov.

Ako príklad uviedol práve Slovan Bratislava, ktorý sa prebojoval až do osemfinále Európskej konferenčnej ligy.

Príklad z riadenia pod vedením Ivana Kmotríka ml. a trénera Vladimíra Weiss st. by si podľa neho mohli brať aj české kluby.

U top českých klubov by mal fungovať skauting aj v zahraničí

Asi ťažko privediete hráča z Francúzska, Nemecka alebo Anglicka. Podľa môjho názoru by Slovensko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko mali byť trhy, kde by ste sa mali pozrieť.

Samozrejme aj v týchto štátoch už funguje skauting do top klubov. Keď sa potom pozriete na tie kluby, tak tam majú polovicu zahraničných hráčov.

Sú to mužstvá, ktoré sú strašne silné. Ja teraz uvediem príklad Slovan Bratislava. Keď sa na nich pozriete, tak je to mužstvo veľmi zaujímavo poskladané.

A nie je poskladané iba z hračov zo Slovenska. Je to naozaj zaujímavé mužstvo, prekvapilo ma akú kvalitu zahraničných hráčov oni majú.

Tiež ich museli niekde nájsť a museli ich presvedčiť. A to si myslím, že Sparta, Slavia, Plzeň by mala mať podobné možnosti ako práve Slovan Bratislava. A tých hráčov si vytipovať a potom ich do toho klubu dostať.

Foto: Youtube/Spartanske Noviny, Instagram/ŠK Slovan Bratislava