Pavol Regenda sa už teší na MS v Česku: Je iné hrať so slovenským znakom ako za nejaký tím v Amerike

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Pavol Regenda sa už teší na MS v Česku: Je iné hrať so slovenským znakom ako za nejaký tím v Amerike
Zdroj: Instagram/pavolregenda, hockeyslovakia.sk

Jednou zo zámorských posíl na Majstrovstvách sveta v hokeji 2024 bude Pavol Regenda.

24-ročný útočník odohral v AHL za San Diego Gulls 54 zápasov, v ktorých strelil 19 gólov a pridal 15 asistencií. Za prvé mužstvo Anaheimu Ducks nastúpil v piatich stretnutiach NHL bez bodového zisku.


Rodák z Michaloviec v rozhovore pre oficiálne web SZĽH porozprával o svojich pocitoch.

Ja som zástanca toho, že keď príde pozvánka, budem veľmi rád reprezentovať Slovensko. Reprezentoval som odmalička a budem v tom s radosťou pokračovať. Môžem o mesiac dlhšie hrať hokej.

Je iné reprezentovať so slovenským znakom na hrudi ako hrať za nejaký tím v Amerike. Pred rokom som prišiel a prvý zápas v Trenčíne som mal zimomriavky, ako ľudia skandovali alebo sa spievala hymna. Som hrdý na to, že môžem ísť a že som dostal pozvánku, reagoval Regenda vo videu.


Na atmosféru v Ostrave sa veľmi teší. Ľudia nás podporovali aj v Helsinkách aj v Rige. Keď to bude v Česku, bude tam ľudí omnoho viac a atmosféra bude ešte lepšia. Vidím, že sa buduje veľmi dobrý tím, čiže dúfam, že sa nám podarí väčší úspech ako po minulé roky, doplnil.

Od silného tímu Slovenska sa bude očakávať viac. Viem, že fanúšikovia budú mať vysoké očakávania, ale stále treba mať pokoru a úctu. Aj keď budeme mať dobrý tím, tak to bude určite náročné, aj proti slabším mužstvám, s ktorými nás čakajú náročné zápasy. Dúfam, že budeme mať dobré mužstvo, že bude pohoda v kabíne a že budeme baviť fanúšikov hokejom, lebo za posledné roky si to zaslúžia, dodal Regenda.

VIDEO: Pavol Regenda rozpráva o účasti na MS 2024