Pedro prestupuje do Manchestru United za 32 miliónov Eur!

Premier League

autor hetrik.sk

Pedro prestupuje do Manchestru United za 32 miliónov Eur!

FC Barcelona a Manchester United sa dnes dohodli na konečných podmienkach prestupu Pedra Rodrígueza.

So správou prišiel prestížny portál Goal.com, takže by sa malo jednať už o hotovú vec.

Pedro Manchester United

Víťaz Ligy Majstrov sa sťahuje z Nou Campu na Old Trafford za 32 miliónov Eur spolu s bližšie nešpecifikovanými bonusmi.

Zmluvu uzavrie na obdobie štyroch rokov. Nahradiť by tak mal odchádzajúceho Ángela di Maríu, ktorý sa sťahuje do PSG.

Tréner Louis van Gaal už dlhšie avizoval, že ak chcú bojovať o titul v Premier League, potrebujú rýchleho kreatívneho hráča, ktorým Pedro zaručene je. Po nákupoch, ktoré United počas leta urobili je jasné, že zrejme budú konkurovať tým najlepším.

K mužstvu by sa však Pedro mal pripojiť až neskôr, kedže ho Barcelona ešte chce využiť v zápase Superpohára proti FC Seville, ktorý sa uskutoční budúci týždeň.

Reprezentant Španielska však podpísal ešte v Júni s Barcelonou novú zmluvu s výkupnou klauzulou až 150 miliónov. Gentlemanská dohoda však túto klauzulu zrušila a Pedro tak môže Španielsko opustiť.

Luis Enrique pôvodne nechcel o jeho prestupe ani počuť, no nakoniec to nechal na hráčovi: Pedro je Top hráč a ja ako tréner som si hol chcel nechať. Je to však jeho rozhodnutie a rešpektujem to.

28-ročný krídelník získal s Barcelonou 5 titulov v lige a 3-krát vyhral Ligu Majstrov. So Španielskom sa stal Majstrom Sveta a aj Európy.