Pelé o smrti našej legendy: Aj v Brazílii vieme, kto je Jozef Adamec! (VIDEO)

Slovensko

Pelé o smrti našej legendy: Aj v Brazílii vieme, kto je Jozef Adamec! (VIDEO)

Na štedrý deň zasiahla Slovensko smutná správa o smrti legendárneho futbalistu Jozefa Adamca.

Dlhoročný reprezentant dokázal napríklad zaznamenať hetrik do siete Brazílie, čo sa dokázalo podariť iba niekoľko ďalších hráčov.

A práve jeden z najlepších futbalistov histórie, Brazílčan Pelé v rozhovore pre Pravda.sk spomína na ikonu Spartaka Trnava.

Na zlé správy človek nikdy nemôže byť dosť dobre pripravený a na smrť blízkeho človeka z rodiny už vôbec nie. A my bývalí hráči sme jedna veľká futbalová rodina. Roky sme sa stretávali na rôznych štadiónoch sveta. Na ihrisku sme boli súperi, ale vždy aj futbaloví džentlmeni, ktorí sa navzájom uznávali a utvárali priateľstvá na celý život.

Odišla na večnosť ďalšia legenda. Futbalista, ktorý nám strelil tri góly v jednom zápase. Tá správa ma šokovala. Aj my v Brazílii vieme, kto je Jozef Adamec. Takých strelcov, ktorí dali do siete nášho 'selecaa' hetrik, bolo len veľmi málo

Okamžite som si spomenul aj na ďalších dvoch futbalových velikánov z Československa Josefa Masopusta a Jána Popluhára, ktorí už tiež odišli na večnosť. 'Amigo Adamec' písal veľkú futbalovú históriu, bol to výnimočný hráč. Rád by som vyjadril hlbokú sústrasť jeho rodine. Nech odpočíva v pokoji. Som si istý, že tam hore vo futbalovom nebi bude jeho hviezda žiariť navždy.