Peter Pellegrini poslal SZĽH výzvu: Na MS v hokeji 2024 chce hráčov z KHL

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Peter Pellegrini poslal SZĽH výzvu: Na MS v hokeji 2024 chce hráčov z KHL
Zdroj: iihf.com, Facebook/Peter Pellegrini

Predseda parlamentu SR Peter Pellegrini vyzval Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH), aby umožnil štartovať hráčom z KHL na Majstrovstvách sveta 2024 v Česku.

Kandidát na prezidenta sa prostredníctvom videa na sociálnych sieťach zároveň zastal brankára Júliusa Hudáčka, ktorý pred pár týždňami po nátlaku fanúšikov a médií opustil Kladno a zamieril do nemeckej DEL ligy.


Opäť sa blížia majstrovstvá sveta v hokeji a u nás sa otvorila nezmyselná diskusia v súvislosti s tým, že hráči hrajúci v KHL, teda v ruskej hokejovej lige, by nemali reprezentovať Slovensko. Znova sa spomínajú konkrétne mená.

Vyzývam preto Slovenský zväz ľadového hokeja, aby dôsledne zvážil svoje stanovisko a neunáhlil sa prijať také rozhodnutie, ktoré pod nezmyselným mediálnym a politickým tlakom opozičných strán ako PS a SaS znemožní týmto hokejistom reprezentovať našu vlasť.

Je prirodzená túžba a česť každého športovca, reprezentovať svoju krajinu a šíriť radosť pre ľudí, ktorí tu žijú. Toto pokrytectvo zaobalené do nezmyselných tvrdení, že naši hokejisti podporujú Putina, či vojnu na Ukrajine, je doslova hanebné a neslušné.

USA stoja na strane Ukrajiny a napriek tomu, v hokejovej NHL hrá viac ako 50 ruských hokejistov, zaznalo z úst Petra Pellegriniho.


V KHL aktuálne pôsobí až deväť hokejistov spod Tatier, čo je najviac zo všetkých hokejových krajín v Európe nepočítajúc Rusko, Bielorusko a Kazachstan.

Zoznam Slovákov v súťaži počas sezóny 2023/24: Tomáš Jurčo, Adam Liška, Christián Jaroš, Martin Gernát, Patrik Rybár, Adam Húska, Mislav Rosandič, Michal Krištof, Michal Čajkovský.

SZĽH zatiaľ oficiálne nerozhodol o ich osude. Podľa prezidenta zväzu Miroslava Šatana by sa tak malo urobiť v priebehu apríla.

VIDEO: Peter Pellegrini a jeho výzva pre slovenský zväz ľadového hokeja