Peter Sagan s otrasom mozgu rozpráva o nešťastnom páde na Paríž - Roubaix

Ostatné

autor hetrik.sk

Peter Sagan s otrasom mozgu rozpráva o nešťastnom páde na Paríž - Roubaix

Pre Petra Sagana skončil posledný štart v kariére na slávnej klasike Paríž - Roubaix nešťastným pádom približne 150km pred cieľom.Trojnásobný majster sveta aktuálne pôsobiaci v tíme TotalEnergies strávil vo francúzskej nemocnici päť hodín. 

Určite som mal otras mozgu, pamätám si veľa vecí útržkovito. Dal som si dokopy nejakú situáciu a myslel som si, že prešli dve hodiny. Pritom prešli štyri. Potom ešte oškreniny a koleno mám narazené.

To bude dúfajme v poriadku. Spomínan si, že som išiel v balíku a potom bol blatistý úsek a tam mi vlastne celý bicykel. A už sa nedalo nič robiť, okomentoval Sagan svoj pád a zranenie pre RTVS.

Nebola to rozlúčka, akú by som si želal, no takéto incidenty sú súčasťou pretekov. Chcel by som sa poďakovať za všetku podporu a priania, ktoré mi všetci poslali, veľa pre mňa znamenajú.

Taktiež chcem srdečne poďakovať lekárskemu tímu na pohotovostnom oddelení Centre Hospitalier v Cambrai, ako aj zdravotníckemu personálu tímu za starostlivosť a liečbu po mojom páde.

Som naozaj vďačný. Zajtra sa vrátim domov a po oddychu sa čoskoro vrátim na bicykel, aby som trénoval na nadchádzajúce preteky. Uvidíme sa čoskoro na ceste, doplnil príspevkom na sociálnych sieťach.


Foto: Facebook/Šport v RTVS