Peter Sagan vo forme ako hrom: Včera sa zúčastnil na horských pretekoch v USA, vyhral ich!

Ostatné

autor hetrik.sk

Slovenský majster sveta v cyklistike Peter Sagan sa v americkom Grand Targhee zúčastnil v sobotu pretekov na horských bicykloch.

Držiteľ zeleného dresu z Tou de France sa takouto formou rozhodol absolvovať záverečnú prípravu na Olympijské hry v Riu 2016.

Čuduj sa svete, preteky na 50 km vyhral. Podľa organizátorov na 50 km okruhu jazdci nastúpali 3600 výškových metrov, na 100 km to bolo až 7500 metrov.

Naša športová hviezda Peter Sagan bude posledným Slovákom, ktorý zabojuje o olympijský úspech. Postaví sa na štart pretekov horských cyklistov, ktoré budú patriť medzi posledné v programe Hier.

Pre bežného cyklistu to nie je možné, ale Peter Sagan je schopný – v najlepšom slova zmysle – všetkého.

V Riu je okruh pretekov horských cyklistov veľmi rýchly a mohol by Saganovi vyhovovať. , dodal šéf slovenskej cyklistiky Peter Privara pre Pravda.sk