Plat trénera Francesca Calzonu je odhalený. Dobrý odborník nepríde za 15-tisíc, reaguje prezident SFZ

Slovensko

autor hetrik.sk

Plat trénera Francesca Calzonu je odhalený. Dobrý odborník nepríde za 15-tisíc, reaguje prezident SFZ

Značná časť futbalovej verejnosti a fanúšikov bola zásadne proti príchodu trénera Francesca Calzonu na lavičku slovenskej futbalovej reprezentácie.

Po počiatočných problémoch sa však dostavili výsledky a zlepšil sa aj celkový herný prejav nášho mužstva, ktoré má našliapnuté k postupu na ME 2024.


V kvalifikačnej J-skupine aktuálne patrí Slovensku druhá postupová priečka. Pred tretím Luxemburskom máme náskok troch bodov. Lídrom je suverénne Portugalsko.

Príchod uznávaného talianskeho odborníka si však vyžadoval aj väčšie finančné náklady pre zväz a to približne trojnásobne viac v porovnaní s minulosťou.

Francesco Calzona berie údajne na lavičke Slovenska plat 45-tisíc eur za mesiac.

Prezident SFZ Ján Kováčik to berie ako dobrú investíciu

V konečnom dôsledku, keď chcete dobrého odborníka, tak dnes nie je možné, aby prišiel robiť za 15-tisíc eur. Pán Kozák mal plat 15-tisíc eur v roku 2013, keď nastupoval.

V ďalšom období mal aj on iný plat a keď končil bol podstatne vyšší. Z môjho pohľadu sú to jedny z najlepšie investovaných preňazí.

Som spokojný s výsledkami a pozíciou, kde sa nachádzame. Nesmierne ma však teší herný prejav. Ak úprimnú pochvalu k hre nášho mužstva vysloví tréner Portugalska, s tým sme sa v minulosti nestretávali, vyhlásil Ján Kováčik v najnovšom rozhovore pre televíziu TA3.

Na slovenskú futbalovú reprezentáciu čaká najbližšie kvalifikačný zápas na pôde Portugalska a to konkrétne 13. oktobra 2023. O tri dni neskôr je na programe duel v Luxembursku.

Foto: ta3.com, Instagram/mrfrancescocalzonaofficial