Pohoršený Matovič po zápase Dunajskej stredy so Slovanom (VIDEO)

Fortuna Liga

Pohoršený Matovič po zápase Dunajskej stredy so Slovanom (VIDEO)

Predseda vlády SR Igor Matovič nebol spokojný s dodržiavaním hygienických nariadení vo včerajšom zápase Fortuna Ligy medzi Dunajskou Stredou a Slovanom Bratislava.

Pozrite si jeho reakciu na dnešnej tlačovej konferencii. Taktiež naznačil, že v prípade nefungovania systému budú štadióny znovu zatvorené.

Táto fotografia je odstrašujúci príklad. Presne takto si to pokaziť môžeme. Ak pôjdeme touto cestou, tak dopadneme veľmi zle. Napriek tomu, že úrad hlavného hygienika odporúčal pri hromadných športových podujatiach tzv. šachovnicové sedenie, páni a dámy prítomní na danom futbalovom zápase to odignorovali.

Presne na toto dnes doplácajú Srbsko, Severné Macedónsko a ďalšie krajiny, kde jeden futbalový zápas zrazu rozbehol druhú vlnu epidémie. Toto sa nesmie opakovať. Aby sme uľahčili situáciu organizátorom, to pravidlo šachovnicového sedenia sa zmení tak, že každý druhý rad bude musieť byť prázdny, aby si to organizátori vedeli oveľa ľahšie skontrolovať. Ak to nebude fungovať, bohužiaľ, budeme musieť zaradiť spiatočku a takéto športové podujatia sa zrušia, lebo to jednoducho bude neúmerné riziko.