Polícia obvinila dvoch fanúšikov Spartaka Trnava za útok na verejného činiteľa, hrozí im väzenie

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Polícia obvinila dvoch fanúšikov Spartaka Trnava za útok na verejného činiteľa, hrozí im väzenie

Necelý týždeň po ligovom derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava padli ďalšie dve obvinenia voči dvojici fanúšikov hostí.

Za útok na verejného činiteľa a výtržníctvo im hrozí väzenie na jeden až päť rokov.

Informáciu zverejnila oficiálna Facebook stránka: Polícia SR - Bratislavský kraj.

Vyšetrovateľ  OR PZ v BA III  vzniesol včera dňa 09.03.2023 obvinenie ďalším dvom fanúšikom FC Spartak Trnava a to 26 – ročnému Dávidovi K. pre trestný čin útoku na verejného činiteľa v jednočinnom súbehu s trestným činom výtržníctva a 28 – ročnému Benjamínovi H. pre trestný čin útoku na verejného činiteľa.

26 – ročný Dávid K. dňa 04.03.2023 v čase okolo 18:21 h počas odchodu poriadkových jednotiek z futbalového zápasu oboma rukami napadol príslušníka PPÚ KR PZ v Bratislave, strhol mu z hlavy ochrannú prilbu, ktorú následne odhodil. V útokoch pokračoval a fyzicky zaútočil na ďalších troch policajtov, ktorých kopal a zároveň poškodil aj dve sedačky na tribúne štadiónu.

28 – ročný Benjamín H. dňa 04.03.2023 v čase okolo 18:20 h taktiež počas odchodu poriadkových jednotiek z futbalového zápasu zaútočil kopmi nohou a päsťami do viacerých zakročujúcich policajtov, pričom útoky smerovali na trup a hlavu policajtov.

Obaja fanúšikovia FC Spartak Trnava boli dňa 09.03.2023 zadržaní po predchádzajúcom súhlase prokurátora a boli eskortovaní na príslušné policajné oddelenie za účelom vykonania ďalších procesných úkonov.

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 26 – ročnému Dávidovi K. a 28 – ročnému Benjamínovi H. trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj