Polícia obvinila dvoch fanúšikov Spartaka Trnava za útok na verejného činiteľa, hrozí im väzenie

Fortuna Liga

Polícia obvinila dvoch fanúšikov Spartaka Trnava za útok na verejného činiteľa, hrozí im väzenie

Necelý týždeň po ligovom derby medzi Slovanom Bratislava a Spartakom Trnava padli ďalšie dve obvinenia voči dvojici fanúšikov hostí.

Za útok na verejného činiteľa a výtržníctvo im hrozí väzenie na jeden až päť rokov.

Informáciu zverejnila oficiálna Facebook stránka: Polícia SR - Bratislavský kraj.

Vyšetrovateľ  OR PZ v BA III  vzniesol včera dňa 09.03.2023 obvinenie ďalším dvom fanúšikom FC Spartak Trnava a to 26 – ročnému Dávidovi K. pre trestný čin útoku na verejného činiteľa v jednočinnom súbehu s trestným činom výtržníctva a 28 – ročnému Benjamínovi H. pre trestný čin útoku na verejného činiteľa.

26 – ročný Dávid K. dňa 04.03.2023 v čase okolo 18:21 h počas odchodu poriadkových jednotiek z futbalového zápasu oboma rukami napadol príslušníka PPÚ KR PZ v Bratislave, strhol mu z hlavy ochrannú prilbu, ktorú následne odhodil. V útokoch pokračoval a fyzicky zaútočil na ďalších troch policajtov, ktorých kopal a zároveň poškodil aj dve sedačky na tribúne štadiónu.

28 – ročný Benjamín H. dňa 04.03.2023 v čase okolo 18:20 h taktiež počas odchodu poriadkových jednotiek z futbalového zápasu zaútočil kopmi nohou a päsťami do viacerých zakročujúcich policajtov, pričom útoky smerovali na trup a hlavu policajtov.

Obaja fanúšikovia FC Spartak Trnava boli dňa 09.03.2023 zadržaní po predchádzajúcom súhlase prokurátora a boli eskortovaní na príslušné policajné oddelenie za účelom vykonania ďalších procesných úkonov.

V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 26 – ročnému Dávidovi K. a 28 – ročnému Benjamínovi H. trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

Foto: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj