Polícia sa bojí fanúšikov v Bratislave: Slovan a Slavia si usporiadali sami zápas v Prahe!

Fortuna Liga

Polícia sa bojí fanúšikov v Bratislave: Slovan a Slavia si usporiadali sami zápas v Prahe!

Včera sme sa dozvedeli, že oficiálny československý superpohár v Bratislave je zrušený. Polícia sa totiž bojí konfliktu medzi fanúšikmi, kedže sú v našom hlavnom meste aj ďalšie akcie.

Jeden z novinárov následne prišiel na tlačovke s výborným postrehom.

Obávate sa prechodu mestom, no to je taká bežná vec v Európe. Také veci by sa mali zvládať. Obávať sa nejakého stretu fanúšikov, to je také...

Následovala odpodeď, že to polícia jednoducho nedokáže zvládnúť. V deň finále sa koná festival Hip-hop žije 2018 a tiež je v ten deň vysvedčenie. Takéto niečo sa môže naozaj stať iba na Slovensku.... 

Dnes však prišla výborná správa, kedže sa oba kluby dohodli radšej dohodli sami. Tento zápas si na vlastnú päsť odohrajú neoficiálne v Prahe a to v rovnaký dátum, 29. júna.

Kým včerajšok bol pre nás veľmi smutný, dnes sa tešíme z ústretového prístupu Slavie Praha. Oba kluby zaujali jasný postoj k zrušeniu Československého Superpohára, ktoré nás nepríjemne šokovalo. 

Sme presvedčení, že zrušenie zápasu bolo zavinené zlým výberom termínu a hracieho času zo strany organizátora. Som veľmi rád, že naši fanúšikovia napokon neprídu o tento prestížny súboj."

So zástupcami Slavie sme sa dohodli na prípravnom zápase, ktorý sa odohrá v čase, ktorý je prijateľný pre fanúšikov. Napriek tomu, že zápas oficiálne ponesie prípravný charakter, budeme ho vnímať ako neoficiálny Československý Superpohár a pristúpime k nemu s plnou vážnosťou. 

Je výborné, že napokon vyhral futbal a vďaka vôli oboch klubov si zmeriame sily s naším tradičným federálnym rivalom. , reagoval viceprezident Slovana Ivan Kmotrík ml. na oficiálnej klubovej stránke.