Pred košickou odvetou proti Dnipru: Slováci držíme spolu. Radšej Trnavu v TV, ako cudzie mužstvo na štadióne

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Pred košickou odvetou proti Dnipru: Slováci držíme spolu. Radšej Trnavu v TV, ako cudzie mužstvo na štadióne

Futbalisti Spartaka Trnava odohrajú vo štvrtok večer nesmierne dôležitý odvetný duel v play off o účasť v skupinovej časti Konferenčnej Ligy UEFA.

Na zverencov Michala Gašparíka čaká v Košiciach ukrajinský súper SC Dnipro-1. Prvý zápas v Trnave skončil remízou 1:1.


V Košickej futbalovej aréne bude môcť slovenský tím počítať s podporou približne 600 fanúšikov.

Okrem sektoru pre hostí sa priaznivci Spartaka na štadión nedostanú, keďže boli vstupenky dostupné iba pre Ukrajincov a pre Slovákov z Košického alebo Prešovského kraja.

Tréner Gašparík verí, že všetci Slováci budú fandiť Trnave

Som presvedčený, že Košičania aj Prešovčania nám ukážu, že nám fandia. Vytvoria nám tu domáce prostredie, budeme sa tu dobre cítiť a hráčov ešte posunú k lepšiemu výkonu. 

Dnipro kvalitu má a my si potrebujeme siahnuť na dno našich síl. Čo najviac hráčov sa musí dostať na maximum, aby sme boli úspešní.


Myslím, že sa ukáže, že Slováci držíme spolu. Nie je to klubová rivalita a teraz bojujeme na jednej strane a budeme mať domáce prostredie.

Vieme, že účasť Dnipra v skupine by priniesla benefity pre Košice a štadiónu, ale ja verím, že Slováci si radšej pozrú Trnavu v skupine v televízii, ako cudzie mužstvo na štadióne, vyhlásil trnavský tréner na predzápasovej tlačovke.

Zápas medzi Dniprom a Spartakom Trnava začína 31.8.2023 od 20.00h. V televízii ho môžete sledovať na RTVS Šport. Interntový prenos prinesie platforma VOYO.


Foto: scdnipro1.com.ua, fcspartaktrnava.com