Prerušené rokovania so Slaviou a Kyjevom? Ivan Kmotrík ml. posiela médiám odkaz

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Prerušené rokovania so Slaviou a Kyjevom? Ivan Kmotrík ml. posiela médiám odkaz
Zdroj: Instagram/ŠK Slovan Bratislava

Po nedávnom prípravnom zápase Slovana Bratislava s ruským Dinanom Moskva počas zimného sústredenie v Katare čelil slovenský majster veľkej vlne kritiky.

Duel s mužstvom z krajiny, ktorá vedie vojnu na Ukrajine sa podľa vtedajších tvrdení médií odzrkadlili aj na prestupových rokovaniach. Po spomínanom súboji mali byť údajne prerušené vyjednávanie s Dynamom Kyjev a Slaviou Praha.


Konkrétne sa jednalo o luxemburského útočníka Gersona Rodriguesa a slovenského stredopoliara Jakuba Hromadu. Prvý menovaný nakoniec Slovan Bratislava už aj oficiálne posilnil. Ide o ročné hosťovania s opciou na trvalý prestup.

Ako sa teda mohol uskutočniť obchod, ak Dynamo Kyjev prerušilo rokovania?

Podľa Ivana Kmotríka ml. išlo o výmysel a iba sa potvrdilo, že táto kauza spôsobila na Slovensku zbytočný rozruch.

Táto informácia sa vôbec nezakladala na pravde. Naopak, rokovania prebiehali po celý čas veľmi korektne, za čo zástupcom Dynama Kyjev ďakujem.

Aj v tomto prípade sa ukázalo, že z minulotýždňového zápasu s Dinamom v Katare vznikla oveľa väčšia kauza na Slovensku než v zahraničí. Šport by mal spájať a nie rozdeľovať, čo je aj tento prípad, reagoval na oficiálnej stránke Slovana generálny riaditeľ klubu.


Jakub Hromada zo Slavie Praha nebol pre belasých prioritou

Je štandardom, že udržiavame kontakt s agentmi a sledujeme trh. Jakub Hromada bol medzi našimi teoretickými možnosťami, nebol však prestupovou prioritou, skôr sme len sledovali situáciu.

Na jeho poste máme totiž ďalších štyroch kvalitných hráčov. Nie je teda pravda, že patril medzi naše transferové priority, a že by sme boli v rokovaniach ďaleko tak, ako bolo prezentované, doplnil Ivan Kmotrík ml. na webe skslovan.com.

Na Slovan čaká už v sobotu (3.2.2024 od 13.00h) generálka pred štartom jarnej časti sezóny. Na Tehelnom poli privíta slovinský tím NK Bravo. Pôvodný zápas v Prahe proti Slavii Praha bol zrušený.