Presedí znovu celú sezónu na lavičke? Marek Rodák reaguje na svoju budúcnosť vo Fulhame

Premier League

autor hetrik.sk

Presedí znovu celú sezónu na lavičke? Marek Rodák reaguje na svoju budúcnosť vo Fulhame

V novej sezóne anglickej Premier League 2023/24 nájdeme v zostavách jednotlivých tímov dve mená zo Slovenska, konkrétne brankárov Martina Dúbravku a Mareka Rodáka.

Obaja sú však v náročných pozíciách a všetko nasvedčuje tomu, že budú aj v novom ročníku iba náhradníkmi.


To sa nakoniec aj potvrdilo po úvodnom kole. Newcastle United v bránke s Nickom Popeom zdolal Aston Villu 5:1. Fulham s Berndom Lenom triumfoval na pôde Evertonu 1:0.

Marek Rodák mal záujem o odchod z Craven Cottage, klub ho však nechcel pustiť

Mal som aj nejaké ponuky na zmenu dresu, ale nikam ma nechcú pustiť. Tréner to vysvetľoval tým, že je so mnou spokojný, som veľmi dobrá konkurencia pre Bernda Lena a vie, že ak by sa stalo hocičo, tak ho dokážem stopercentne nahradiť.

Zatiaľ som hráč Fulhamu a keď klub povie, že nikam nepôjdem, tak musím zostať. Ponuky som mal a stále mám, ozývajú sa kluby, ale nie je možné teraz zmeniť dres.

Aj vzhľadom na to, akú sumu si za mňa Fulham vypýtal. Samého ma prekvapila, raegoval Rodák v rozhovore pre sport.sk.

Fulham má údajne požadovať za Rodáka až 10 miliónov libier, čo potvrdil aj samotný hráč

Áno, je to okolo tejto sumy, ale nerád by som niečo konkretizoval. Pre kluby, ktoré by o mňa mali záujem, také odstupné nie je akceptovateľné.

Aj vzhľadom na to, že som minulú sezónu prakticky nechytal. Ak by som chytal, už by to možno bolo o niečom inom, dodáva pre sport.sk slovenský reprezentačný brankár.


Košickému odchovancovi sa mali ozvať predovšetkým kluby, ktoré postúpili do Premier League, rovnako tak aj z druhej najvyššej súťaže a tiež i mimo Anglicka.

Podľa jeho slov je však v hre aj prípadný odchod na hosťovanie, možnosť predĺženia kontraktu s Fulhamom po skončení sezóny okomentoval slovami: Asi ťažko. Neviem si predstaviť, čo by riešil.

26-ročný Marek Rodák v predchádzajúcej sezóne 2022/23 odchytal za Fulham celkovo 7 zápasov (4x FA Cup, 2x Premier League, 1x EFL Cup).

Foto: fulhamfc.com , Zdroj: sport.sk