Prestupová bomba: Do Tipos Extraligy prichádza skúsený český reprezentant

Tipos Extraliga

autor hetrik.sk

Prestupová bomba: Do Tipos Extraligy prichádza skúsený český reprezentant
Zdroj: Instagram/pbartosak32

Do Tipos Extraligy prichádza ďalšie zvučné hokejové meno zo zahraničia.

Novou posilou HK Spišská Nová Ves sa oficiálne stal Patrik Bartošak, skúsený český brankár podpísal u Spišiakov zmluvu do konca aktuálnej sezóny.


Sme radi, že sa nám podarilo Patrika podpísať do konca sezóny a ukázať našim fanúšikom, že chceme historickú sezónu zakončiť bojom o najvyššie miesta.

Priniesť do Spišskej Novej Vsi brankára takých obrovských hokejových kvalít nebolo jednoduché, ale po viacerých osobných a telefonických stretnutiach sme našli zhodu a vidina bojovať o titul zlomovým bodom, prečo sa rozhodol prijať našu ponuku.

Získavame tak rozdielového brankára top európskej kvality. Minulý rok sa nám niečo podobné podarilo príchodom Martina Réwaya a verím, že tento podpis nás posunie kvalitatívne aj výsledkovo ešte o povestný kúsok vyššie.

Verím, že fanúšikovia ocenia našu snahu a v domácom zápase privítajú ´Bartesa´ ako sa patrí. Držím mu palce a prajem čo najviac víťazných zápasov v našom drese, uviedol generálny manažér klubu Richard Rapáč.


30-ročný účastník svetového šampionátu na Slovensku 2019 naposledy pôsobil v Mountfielde Hradec Králové, za ktorý odchytal 17 stretnutí s úspešnosťou zákrokov 91,9%.

Klub ho koncom novembra 2023 vyradil z kádra po opakovanom nedostavení na tréning. Obe strany sa nakoniec dohodli na ukončení kontraktu.

Draftový výber Los Angeles Kings z roku 2013 bol považovaný v českej extralige za jedného z najlepších brankárov. V minulosti pôsobil vo Fínsku, Švédsku, KHL či AHL.