Prestupová bomba: Jaroslav Halák sa vracia domov na Slovensko

Tipos Extraliga

autor hetrik.sk

Prestupová bomba: Jaroslav Halák sa vracia domov na Slovensko
Zdroj: nhl.com/rangers

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák definitívne opúšťa zámorie a vracia sa domov na Slovensko.

38-ročná dlhoročná stálica NHL má namierené do Slovana Bratislava, oficiálne o tom informoval klub. Všetko však bude záležať od zdravotnej prehliadky.


Finálne rozhodnutie padne do konca februára

HC Slovan Bratislava krátko pred koncom prestupového obdobia administratívne dotiahol možný príchod brankára Jaroslava Haláka.

O tom, či a kedy Jaroslav Halák skutočne nastúpi v extralige za Slovan, sa rozhodne v priebehu najbližších dní. Samotný hráč sa v súčasnosti nachádza v Bostone a do Bratislavy by mohol pricestovať najskôr na prelome februára a marca, píše klub na svojej oficiálnej webstránke.

Bratislavský rodák má za sebou 17 sezón v NHL, počas ktorých nastúpil do 581 zápasov základnej časti. 295 z nich dotiahol do víťazného konca. 53-krát si v najlepšej lige svete pripísal čisté konto.


Postupne pôsobil v siedmich kluboch - Montréal Canadiens, St. Louis Blues, Washington Capitals, New York Islanders, Boston Bruins, Vancouver Canucks a naposledy v New York Rangers. Posledný zápas odohral v apríli 2023.

Halák si uvedomuje, že takmer rok nebol v bránke. Ak prejde testami, podpíše kontrakt

Veľmi si vážim záujem Slovana o moje služby. Je to klub, z ktorého som sa odrazil do veľkého zámorského hokeja. Aj preto by som chcel byť v tejto chvíli absolútne korektný a otvorený k vedeniu klubu, svojim budúcim spoluhráčom a v neposlednom rade k fanúšikom Slovana.

Uvedomujem si, že som viac ako desať mesiacov nestál v bránke v súťažnom zápase, aj keď som sa po celý ten čas snažil udržiavať v dobrej fyzickej kondícii.


S manažmentom Slovana sme sa dohodli, že do klubu prídem a podpíšem riadny kontrakt, iba ak bez problémov prejdem dôkladnou zdravotnou prehliadkou a moje telo potvrdí, že je stopercentne pripravené absolvovať záťaž v zápasoch, ktoré klub čakajú vo vyvrcholení sezóny, povedal slovenský brankár na margo príchodu do Slovana.

Ak nakoniec všetko dobre dopadne, bývalého slovenského reprezentanta uvidíme znovu na slovenských štadiónoch po dlhých dvadsiatich rokoch.