Prvé hviezdy NHL začali po smrti hokejistu nosiť chrániče krku. Reaguje aj Richard Zedník

Hokej

autor hetrik.sk

Prvé hviezdy NHL začali po smrti hokejistu nosiť chrániče krku. Reaguje aj Richard Zedník

Hokejový svet pred necelým týždňom otriasla tragická udalosť, ktorá zároveň vyvolala ďalšie otázky týkajúce sa bezpečnosti hráčov.

29-ročný americký hokejista a bývalý hráč NHL Adam Johnson zomrel po tom, čo mu korčuľa nešťastnou náhodou porezala krk počas zápasu vo Veľkej Británii. Napriek okamžitej lekárskej pomoci a rýchlemu prevozu do nemocnice Johnson svojim zraneniam podľahol.


Tento incident znovu otvoril diskusie o nutnosti nosenia ochranných pomôcok v športe, najmä ochranných krčných návlekov, ktoré nie sú u mužov vždy povinné.

Hokejová komunita vrátane tímov na Slovensku bola touto tragédiou hlboko zasiahnutá. Anglická hokejová asociácia v reakcii na to zaviedla povinné nosenie krčných návlekov pre všetkých hráčov od 31. decembra.

Kluby z našej Tipos Extraligy zatiaľ ponúkajú hráčom krčné návleky na dobrovoľnej báze.

Takmer identickú udalosť zažil v roku 2008 aj slovenský hokejista Richard Zedník

Myslím si, že po udalostiach, ktoré sa stali, by kompetentní mali zvážiť, či by nebolo dobré, aby to bolo povinné. Zachránili by tým nejaké životy, povedal bývalý skvelý reprezentačný útočník pre TV Markíza.


So špeciálnym nákrčníkom sa objavili už aj prví hokejisti NHL

Jedným z nich je hviezdny švédsky obranca z Pittsburghu Penguins Erik Karlsson. Zápas s chráničom hrku už odohral aj útočník Washingtonu Capitals T.J. Oshie.

Ak môžeme nosiť malý kúsok výstroja, ktorý môže zabrániť niečomu podobnému, tak je to potom výhra, citoval Karlssona zámorský novinár Wes Crosby prostredníctvom sociálnej siete X.

K tejto známej dvojici sa čoskoro zrejme pridajú aj ďalší hokejisti pôsobiaci v rôznych súťažiach po celom svete.

Foto: Twitter/B/R Open Ice, Wes Crosby