Prvý slovenský reprezentant oficiálne skončil v KHL. Klub už s ním viac nepočíta

KHL

autor hetrik.sk

Prvý slovenský reprezentant oficiálne skončil v KHL. Klub už s ním viac nepočíta
Zdroj: vk.com/hc_lada

V ruskej KHL oficiálne končí prvý slovenský hokejista. Lada Togliatti po vypadnutí z play-off už viac nepočíta s obrancom Mislavom Rosandičom.

Informáciu potvrdil klub na svojej webstránke. Podľa športového riaditeľa Rafika Yakubova sa očakávalo od 29-ročného obrancu viac.


Rosandič mal s Ladou podpísaný ročný kontrakt, vo svojej premiérovej sezóne v KHL odohral celkovo 50 zápasov, v ktorých zaznamenal desať bodov za jeden gól a deväť asistencií.

Očakával sme od neho viac. Náš názor je taký, že zahraničný hráč by mal do tímu pridať viac. Rosandič sa pripojil k mužstvu neskôr, dlho sa teda rozbiehal.

V posledných zápasoch, vrátane play-off, hral celkom dobre. Nie je však jednotkou medzi obrancami, cudzinec by mal patriť aspoň v prvej dvojici, reagoval Yakubov v rozhovore pre championat.com.


Bronzový medailista z Pekingu 2022 si tak bude musieť hľadať nového zamestnávateľa.

Pred odchodom do KHL pôsobil v českej lige v tímoch Bílí Tygři Liberec a Mountfield HK. Či mu však teraz niekto ponúkne v Tipsport Extalige zmluvu je otázne.

Podľa portálu Sport-Express.ru zarobil rodák z chorvátskeho Záhrebu za jednu sezónu v KHL 25 miliónov rubľov, čo je približne 250-tisíc eur.