Réway s Bučekom žiaria v Tipos Extralige, do reprezentácie sa nedostali. Asistent Ramsayho reaguje

Tipos Extraliga

autor hetrik.sk

Réway s Bučekom žiaria v Tipos Extralige, do reprezentácie sa nedostali. Asistent Ramsayho reaguje

Na slovenskú hokejovú reprezentáciu čaká v novembri prvý zraz pri príležitosti tradičnej účasti na Nemeckom pohári (9.11 - 12.11), ktorý sa tentoraz uskutoční v Landshute.

Do nominácie trénera Craiga Ramsayho sa dostalo viacero dobre známych mien a tiež dvaja nováčikovia Matej Kašlík a Silvester Kusko.


V 23 člennom zozname však chýba vo forme hrajúca dvojica z Tipos Extraligy - Martin Réway a Samuel Buček.

28-ročný Réway má po 13 zápasoch v drese Liptovského Mikuláša na konte 14 bodov za 2 góly a 12 asistencií. Nitriansky navrátilec Buček je na tom ešte o niečo lepšie. 24 ročný útočník zaznamenal už 17 kanadských bodov za 9 gólov a 8 asistencií.

Slovenská reprezentácia s nimi zatiaľ nepočíta

Registrujeme obidvoch. Poviem na rovinu, pre Nemecký pohár nad nimi nerozmýšľame, ale to sa môže behom sezóny zmeniť, vyhlásil v rozhovore pre denník Šport asistent trénera Peter Frühauf.

Slováci nastúpia v Landshute od 9. do 12. novembra proti Rakúsku, Dánsku a domácemu Nemecku. Všetky slovenské zápasy odvysiela naživo televízia JOJ Šport.

Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na Nemecký pohár 2023

Brankári: Samuel Hlavaj, Matej Tomek

Obrancovia: Michal Beňo, Martin Bučko, Peter Čerešňák, František Gajdoš, Andrej Golian, Mário Grman, Michal Ivan, Dávid Mudrák

Útočníci: Jozef Baláž, Lukáš Cingel, Martin Faško-Rudáš, Adrián Holešinský, Petrik Hrehorčák, Matej Kašlík, Silvester Kusko, Jakub Minárik, Oliver Okuliar, Matej Paulovič, Miloš Roman, Samuel Takáč, Peter Zuzin.

Foto: mhk32lm.sk, hockeynitra.com