Richard Lintner v tom má jasno: Slovan nemá v KHL žiadnu rivalitu. Mal by sa vrátiť do našej ligy!

KHL

3 140 zobrazení

Richard Lintner v tom má jasno: Slovan nemá v KHL žiadnu rivalitu. Mal by sa vrátiť do našej ligy!

Sezóna sa pre Slovan v KHL skončila a tak je čas na špekulovanie o jeho účinkovaní v tej novej. Vedenie chce jednoznačne udržať v Bratislave KHl. V hre je aj béčko Slovana, ktoré by pôsobilo na našej Tipsport Lige.

Názor šéfa ligy je však trošku iný. Pozrite si vyjadrenie Riša Lintnera pre Sport.sk.

Slovan by mal prestal hrať v KHL nezmyselné zápasy proti tímom, ktorých fanúšikovia nepoznajú ani hráčov, ba ani ich názvy klubov. Síce sa v Bratislave odohrá krásne hokejové predstavenie, ale to, čo fanúšik na Slovane stráca, je pocit rivality.

Pre mňa je jediné riešenie čo najrýchlejší návrat Slovana do Tipsport Ligy. Slovan B hrať v Tipsport Lige nemôže, pretože by na to nemal. Prvý tím Slovana by podľa môjho názoru ligu nevyhral.

Viem si však predstaviť tipsportligový Slovan, ktorý bude úzko spolupracovať so Slovanom v KHL, doplnený o skúsených hráčov. 

Slovan robí väčšiu reklamu KHL ako nadnárodná liga Slovanu. Pretože to, čo človek zažíva na Slovane, si vedenie KHL praje, aby zažíval všade.

Táto liga totiž nemá takú atmosféru ani na polovici štadiónov, alebo zápasov, ktoré sa tam odohrajú. KHL bez Slovana, Jokeritu, Dinama Riga a Dinama Minsk, je len obyčajná priemerná ruská liga.

Možno aj toto napomôže tomu, aby sme reálne začali uvažovať o tom, aby sa Slovan vrátil tam, kam patrí. Pretože, končiť sezónu vo februári, kedy všade inde ide ešte len do tuhého, je pre mňa nepochopiteľné.

Svoj názor vyjadril Lintner aj príspevkom na Instagrame počas posledného zápasu Slovana.

Lintner Slovan