Róbert Boženík môže čoskoro zmeniť dres. Boavista dostala konkrétne ponuky z La Ligy a Ligue 1

Slovensko

autor hetrik.sk

Róbert Boženík môže čoskoro zmeniť dres. Boavista dostala konkrétne ponuky z La Ligy a Ligue 1
Zdroj: Instagram/Boavista Futebol Clube

Slovenský futbalista Róbert Boženík potvrdzuje v aktuálnej sezóne svoje strelecké kvality, keď nastrieľal v najvyššej portugalskej súťaži už sedem gólov. Ďalšie dva pridal v pohároch.

Skvelé výkony reprezentačného útočníka neunikli pozornosti ani viacerých klubov v Európe. Boavistu Porto už údajne oslovili prví traja záujemcovia.


FC Sevilla a OSC Lille predložili konkrétne ponuky za 24-ročného útočníka Róberta Boženíka z Boavisty, napísal na sociálnej sieti X známy nemecký novinár z televízie Sky Sport Florian Plettenberg.

Slávny španielsky tím zo Seville sa aktuálne trápi a v La Lige musí bojovať o záchranu.

Francúzsky Lille figuruje v tabuľke Ligue 1 v TOP5, na jar si zároveň zahrá v osemfinále Konferenčnej Ligy UEFA.


Plettenberg neskôr doplnil aj meno tretieho klubu, ktorý sa na Slováka informoval a to konkrétne 13. bundesligový tím Werder Brémy.

Rovnaký zdroj hovorí o finančnej požiadavke Boavisty na úrovni 5 miliónov eur plus dodatočné bonusy. Rozhodnúť by sa malo už v najbližšej dobe.

Rodák z Terchovej má v Portugalsku podpísaný kontrakt do roku 2026. Portský tím ho pritom iba v lete 2023 vykúpil z Feyenoordu Rotterdam za 2,5 milióna eur. Predtým strávil v Portugalsku jednu sezónu na hosťovaní.