Róbert Boženík na odchode z Boavisty. Cítim, že nastal čas ísť ďalej, reaguje slovenský útočník

Slovensko

autor hetrik.sk

Róbert Boženík na odchode z Boavisty. Cítim, že nastal čas ísť ďalej, reaguje slovenský útočník
Zdroj: boavistafc.pt

Po skončení Majstrovstiev Európy vo futbale 2024 zrejme niekoľko slovenských reprezentantov zmení dres. Vo viacerých prípadoch je to takmer isté.

Ostro sledovaný turnaj v Nemecku môže tomu výrazne dopomôcť. V prípade úspechu a kvalitných výkonov sa hráči dokážu jednoduchšie predať do kvalitnejších tímov.


Jedným z adeptov na životný prestup je aj Róbert Boženík. Dvadsaťštyriročný útočník bol na odchode z Boavisty už počas zimy, transfer do španielskej Sevilly nakoniec stroskotal v posledných hodinách.

Autor deviatich gólov v kvalitnej portugalskej lige v sezóne 2023/24 by však mal klub z Porta opustiť práve po ME 2024.

Sedel som s vedením Boavisty aj s agentom. Potrebujú, aby som sa posunul, lebo finančné zdravie klubu nie je najlepšie a zároveň menšie kluby žijú z prestupov. Som pre nich najhorúcejší artikel.

Ak príde zaujímavá ponuka, spravím krok dopredu. V minulosti som dával na vnútorný pocit a teraz cítim, že nastal čas ísť ďalej. Ak sa tak stane, bude vždy Boaviste zaviazaný, lebo som v Porte našiel toho starého Roba Boženíka, vyhlásil rodák z Terchovej pre sportweb.pravda.sk.

Známy novinár zaoberajúci sa prestupovým trhom Ekrem Konur tvrdí, že sa o Boženíka stále usiluje FC Sevilla. Záujem má mať aj FC Porto a francúzsky LOSC Lille.

Aktuálna hodnota slovenského reprezentanta je podľa portálu Transfermarkt na úrovni 5 miliónov eur.