Róbert Lantoši o údajnom odchode do KHL. Najproduktívnejší cudzinec českej ligy sa už teší na MS 2024

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Róbert Lantoši o údajnom odchode do KHL. Najproduktívnejší cudzinec českej ligy sa už teší na MS 2024
Zdroj: Youtube/BK Mladá Boleslav

Slovenský hokejista Róbert Lantoši má za sebou z individuálneho pohľadu skvelý ročník, z toho tímového to je už horšie.

Mladá Boleslav skončila v základnej časti Tipsport Extraligy až na predposlednom trinástom mieste. Klubová sezóna sa tak pre neho skončila už začiatkom marca.


28-ročný útočník sa napriek tomu dokázal stať najproduktívnejším cudzincom v najvyššej českej súťaži. V 50 zápasoch nazbieral 47 bodov za 20 gólov a 27 asistencií, celkovo obsadil ôsmu priečku.

O rodáka z Prievidze tak bude podľa predpokladov veľký záujem zo strany popredných klubov v Európe. Je to všetko v štádiu riešenia. Nerád by som prezrádzal, keď ešte nie je nič podpísané. V hre je viacero možností. Nechcem nikoho uraziť, uvidíme, ako sa to celé skončí, vyhlásil Lantoši v rozhovore pre Denník Šport.

V kuloároch sa špekulovalo o údajnom odchode do KHL, tieto informácie sa však nezakladajú na pravde. Zároveň rázne odmietol špekulácie o KHL, ktoré sa riešili medzi českými fanúšikmi. Skúsený krídelník Rusko odmietol v minulosti a nič na tom nechce meniť ani teraz, doplnil v článku novinár Tomáš Prokop.


Na rýchleho útočníka sa zrejme bude môcť spoliehať aj tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay. Pred Majstrovstvami sveta ho čaká dlhšia pauza bez zápasovej praxe, dúfa však, že sa do nominácie dostane.

Zostanem dva a pol týždňa v Mladej Boleslavi, kde máme k dispozícii ľad. Budeme sa pripravovať ďalej s trénermi. Posnažím sa udržať v tempe. V hlave som pripravený reprezentovať.

Dúfam, že ma zavolajú. Som v dobrej forme a verím, že si ju udržím až do hlavného kempu pred svetovým šampionátom, dodal Lantoši.

Odchovanec žilinského hokeja reprezentoval Slovensko na štyroch MS v hokeji. V 29 zápasoch strelil 2 góly a na ďalších 12 asistoval.