Róbert Polievka do Slovana neprestúpi. Ivan Kmotrík ml. prináša oficiálnu reakciu

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Róbert Polievka do Slovana neprestúpi. Ivan Kmotrík ml. prináša oficiálnu reakciu
Zdroj: Instagram/MFK Dukla Banská Bystrica, Ivan Kmotrík ml.

Z dlho očakávaného prestupu slovenského reprezentanta Róberta Polievku z Banskej Bystrice do Slovana Bratislava nakoniec nič nebude.

Oficiálne to potvrdil v utorok podvečer na svojom instagramovom účte šéf belasých Ivan Kmotrík mladší.


Slovenský majster sa snažil získať Polievku na hosťovanie s opciou na trvalý prestup, čo Dukla Banská Bystrica odmietla.

Rád by som sa vyjadril k špekuláciám ohľadom toho, že Robo Polievka mal prísť ako náhrada za prípadný odchod Aleksandara Čavriča.

Táto informácie absolútne nie je založená na pravde. Robo mal prísť ako zvýšenie konkurencie do útočnej formácie. V prípade odchodu Čavriča máme vytypovaného iného hráča, ktorý by ho mal plnohodnotne nahradiť.

V decembri sme sa stretli so zástupcom Banskej Bystrice, kde sme sa bavili o hosťovaní s opciou na trvalý prestup.

Róbert Polievka mal enormný záujem obliekať dres Slovana Bratislava a preto aj vzniklo toto stretnutie.


My v klube sme zvážili alternatívy a nakoniec sme pristúpili k tomu, že by táto alternatívna mohla byť dobrá. Nejednalo sa z našej strany o záujem na okamžitý prestup.

Keď sme sa k tejto téme vrátili a absolvovali stretnutie so zástupcami Banskej Bystrice a tiež agentom hráča, bohužiaľ Banská Bystrica zmenila názor.

Táto alternatíva nebola z ich strany akceptovateľná. Prišli s možnosťou trvalého prestupu, s ktorou sme nesúhlasili. Táto sága je teda momentálne ukončená a s klubom už nerokujeme, oznámil generálny riaditeľ Slovana Bratislava.


Desaťgólový najlepší strelec jesennej časti Niké Ligy sa tak bude musieť počas zimného prestupového obdobia obzerať po klube zo zahraničia.

O 27-ročného útočníka a kapitána Dukly Banská Bystrica v minulosti údajne prejavili záujem mužstvá z Ruska, Turecka a Južnej Kórey.

Samotný hráč však preferoval prestup do Slovana, kde by mohol byť na očiach aj trénerovi slovenskej reprezentácie Francescoovi Calzonovi, ktorý bude skladať tím na blížiace sa EURO 2024 v Nemecku.