Róbert Polievka na odchode z Banskej Bystrice. Kam má namierené slovenský reprezentant?

Fortuna Liga

autor hetrik.sk

Róbert Polievka na odchode z Banskej Bystrice. Kam má namierené slovenský reprezentant?

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Polievka by mal počas letného prestupového obdobia opustiť Fortuna Ligu.

Najnovšie informácie priniesol slovenský komentátor televízie Markíza Andrej Zvolenský v podcaste ČT Sport: Fotbal fokus.


Čo mám ja informácie, tak do českej ligy by mal mať namierené Róbert Polievka. Asi najlepší hráč v tejto sezóne Fortuna Ligy, kapitán Banskej Bystrice.

Jeho ďalšie kroky by mali smerovať do Českej republiky. Klub zatiaľ konkretizovať nebudem, v najbližšej dobe sa to začne objavovať.

Bavíme sa o top trojke (Sparta, Slavia, Plzeň - pozn. redakcie). Sám som zvedavý, ako mu to vyjde. V Banskej Bystrici prežíva krásne roky. V minulej sezóne bol najlepší hráš druhej ligy. V tejto sezóne je favoritom na najlepšieho hráča Fortuna Ligy.

Budem veľmi rád sledovať jeho progres, ako sa presadí, keď to klapne u vás v Českej republiky, pretože je to veľmi zaujímavý hráč, povedal Zvolenský v najnovšom podcaste Fotbal fokus.


26-ročný Polievka je aktuálnej druhý najlepší strelec Fortuna Ligy v sezóne 2022/23 (15 gólov). Lídrom je 16-gólový kanonier Dunajskej Stredy Nikola Krstović. Posledné dve stretnutia však vynechal pre svalové zranenie.

Rodák z Krupiny má za sebou už aj reprezentačný debut, keď nastúpil do úvodných dvoch kvalifikačných zápasov Slovenska o EURO 2024.

Foto: futbalsfz.sk , Zdroj: Podcast ČT Sport: Fotbal fokus