Róbert Polievka s nečakaným vyhlásením. V Banskej Bystrici možno odohral posledný zápas

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Róbert Polievka s nečakaným vyhlásením. V Banskej Bystrici možno odohral posledný zápas
Zdroj: Facebook/MFK Dukla Banská Bystrica

Najlepší strelec Niké Ligy v sezóne 2023/24 Róbert Polievka možno odohral za Banskú Bystricu svoj posledný zápas, potvrdil to samotný hráč.

Ešte v augustu pritom 28-ročný útočník podpísal s Duklou novú zmluvu až do leta 2025.


Sobotňajší víťazný zásah pri domácom triumfe 3:1 nad Žilinou v rámci posledného jesenného kola teda mohol byť aj ten posledný.

Mám prísľub od majiteľa, že môžem v zime odísť. Pevne verím, že to tak aj bude. Urobíme všetko pre to, aby som sa posunul ďalej. Ale nie, že by som chcel z Bystrice zdupkať, to všetci vedia.

Môže sa to samozrejme stať, že vo februári vybehnem na trávnik za Bystricu, ale dôležité pre mňa boli tie posledné stretnutia s majiteľom, že mi prisľúbil, že môžem opustiť Bystricu v zime za ideálnych podmienok.


Určite sa bude pracovať na tom, aby som z Bystrice odišiel, ale kvôli tomu, aby som sa posunul. Chcem hrať ťažké zápasy, o niečo lepšiu súťaž, pretože sa chcem pobiť o účasť na majstrovstvách Európy.

Keď sa dostanem na to EURO, tak tam chcem ísť pripravený. Ponuky sú, ale ponuky sa ukážu až teraz, keď skončila jeseň. Nechcem byť konkrétny, lebo ani ja neviem, vyhlásil Polievka pre klubový web mfkdukla.sk.

Reprezentant Slovenska strelil v aktuálnom ročníku našej najvyššej súťaže už desať gólov, čo z neho robí najlepšieho zakončovateľa.

Víťazný gól Róberta Polievku proti MŠK Žilina: