Robo Vittek o kritike od fanúšikov: Aj pred MS 2010 ma odpisovali a vieme ako to dopadlo!

Slovensko

Robo Vittek o kritike od fanúšikov: Aj pred MS 2010 ma odpisovali a vieme ako to dopadlo!

Najlepší strelec histórie Slovenska Róbert Vittek sa vo včerajšom prípravnom zápase s Írskom dostal do základnej zostavy. Väčšina fanúšikov ho odpisuje, no on aj tréner Kozák na to majú trochu iný názor.

Z Dublinu si odnášame remízu 2:2, ktorú zabezpečil práve Vittek. V oficiálnom zápise je síce gól zapísaný ako vlastný, no podľa vyjadrenia obrancu Írska dal gól Vittek.

Vittek reprezentacia

Takto okomentoval celú situáciu náš skúsený útočník:

Videl som, že ho pripísali súperovmu obrancovi ako vlastný gól. V skutočnosti som ho však dal ja, aj keď možno rukou. Aj McShane mi povedal, že loptu netečoval, takže sa musela do brány odraziť jedine odo mňa.

Ja sa tým nezaoberám, či budem v nominácii na šampionát, alebo nie. Trénerovi Kozákovi som vďačný za nomináciu, respektíve za dôveru, ktorú do mňa vložil.

Mnohí ľudia a fanúšikovia ma už odpisujú a radi by tu videli niekoho iného, bolo to tu už aj pred Afrikou a všetci vieme ako to dopadlo...

Samozrejme, keď sa do Francúzska dostanem, budem šťastný. Ale keď nie, život sa u mňa neskončí a nejaký náhradný program si už počas leta nájdem.

Takto zhodnotil výkon Vitteka tréner Ján Kozák:

Som presvedčený, že Robo Vittek má stále mužstvu čo dať, nakoľko v zápase proti Írsku mal veľa dobrých vecí.

Samozrejme aj slabšie, ale je to futbalista, ktorý má za sebou odohratých veľa ťažkých stretnutí a také nás čakajú na ME. Čiže on keď príde na určitý časový úsek, alebo od začiatku, tak je schopný mužstvu pomôcť.