Rusi si vymysleli ďalší príchod Slováka do KHL. Jeho veľavravná reakcia hovorí za všetko

KHL

autor hetrik.sk

Rusi si vymysleli ďalší príchod Slováka do KHL. Jeho veľavravná reakcia hovorí za všetko
Zdroj: iihf.com

V pondelok podvečer sa na ruských sociálnych sieťach Telegram a VKontakte začali šíriť správy o údajnom príchode ďalšieho slovenského hokejistu do KHL.

Podľa známej stránky "Prestupy KHL" s viac ako 41-tisíc fanúšikmi má smerovať brankár Stanislav Škorvánek do bližšie nešpecifikovaného tímu z Východnej konferencie.


Zdroj ďalej uvádza, že sa obe strany dohodli na zmluve od ďalšej sezóny 2024/25.

Tieto špekulácie však okamžite vyvrátil novinár z Denníka Šport Tomáš Prokop, ktorý kontaktoval samotného Stanislava Škorvánka.

Stanislav Škorvánek o žiadnej KHL nič nevie, nikto ho ani nekontaktoval. Toľko k tomu, čo sa tu šíri, napísal Tomáš Prokop na sociálnej sieti X.

Nejde pritom o prvý výmysel medzi údajnými odchodmi do ruskej súťaže. V júni 2023 sa napríklad písalo o spojení: Libor Hudáček a Dynamo Moskva. Skúsený slovenský útočník však aj naďalej pokračuje v českom Třinci.


Škorvánek žiari v Tipos Extralige. V budúcnosti zrejme Slovensko naozaj opustí

28-ročná opora Michaloviec odchytala v tejto sezóne základnej časti 38 zápasov s úspešnosťou zákrokov 93,1% a priemerom inkasovaného gólu na úrovni 2,33.

Žilinský rodák reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách Sveta v roku 2023. V Rige dostal príležitosť v štyroch stretnutiach.

Medzi dôležité súčasti trénera Craiga Ramsayho by mal patriť aj tento rok na šampionáte v Česku.

V prípade úspechu by naozaj mohlo prísť k jeho odchodu do zahraničia, Rusko to však zrejme nebude.

V KHL pôsobí v ročníku 2023/24 deväť hokejistov zo Slovenska: Jurčo, Liška, Jaroš, Gernát, Rybár, Húska, Rosandič, Krištof a Čajkovský.