Ruské médiá zverejnili plat Martina Gernáta v KHL. Adam Húska rozhodol o svojej budúcnosti

KHL

autor hetrik.sk

Ruské médiá zverejnili plat Martina Gernáta v KHL. Adam Húska rozhodol o svojej budúcnosti

Ruský športový portál championat.com zverejnil v nedeľu dve zaujímavé informácie týkajúceho sa hokeja na Slovensku.Prvou z nich je pokračovanie Adama Húsku v súťaži

Podpísanie nového ročného kontraktu s tímom Torpedo Nižnij Novgorod potvrdil pre spomínaný web hráčov agent Shumi Babaev.

Adam čoskoro podpíše zmluvu. Dohodli sme sa s Nižným Novgorodom na podmienkach zmluvy. Húska má za sebou operáciu a klub sledoval jeho vývoj zotavovania. Je jasné, že sa v auguste Adam pripojí k tímu, reagoval Babaev.

Na svetlo sveta sa dostal plat slovenského nováčika v KHL Martina Gernáta

Championat uvádza, že si 30-ročný obranca počas jednej sezóny v drese Lokomotivu Jaroslavľ prilepší o 60 miliónov rubľov, čo je približne 660 tisíc eur. Ďalších 27 miliónov (300 tisíc eur) môže získať na dodatočných bonusoch.


Držiteľ bronzu z Olympiády v Pekingu 2022 má za sebou dvojročné pôsobenie vo Švajčiarsku v tíme Lausanne HC. V 46 zápasoch nazbieral 27 bodov za 8 gólov a 19 asistencií.

Zoznam slovenských hokejistov, ktorí majú podpísaný kontrakt s tímom KHL na sezónu 2023/24

Michal Čajkovský (Spartak Moskva), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec), Michal Krištof (HK Soči), Martin Gernát (Lokomotiv Jaroslavľ), Patrik Rybár (Spartak Moskva), Adam Húska (zatiaľ oficiálne nepotvrdené).

Foto: Instagram/hctorpedo, iihf.com