Samuel Buček berie absenciu v reprezentácii ako trest za Rusko. Sna o NHL sa stále nevzdáva

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Samuel Buček berie absenciu v reprezentácii ako trest za Rusko. Sna o NHL sa stále nevzdáva
Zdroj: Youtube/Šport_sk

Slovenský hokejista Samuel Buček bol najnovším hosťom v známej internetovej relácii Góly z bufetu.

Najproduktívnejší hráč a druhý najlepší strelec aktuálnej sezóny Tipos Extraligy prehovoril o viacerých témach ako napríklad dlhšia absencia v reprezentácii, pôsobenie v zahraničí, dohode s organizáciou Seattle Kraken či o svojej budúcnosti.


Na MS 2024 v Česku budú chcieť hrať zrejme všetci, neobáva sa o svoju pozíciu?

Neobávam sa toho, keď hráč hrá dobre a dostane šancu. Naučil som sa, že sa treba sústrediť iba na to, čo môžem ovplyvniť a to je iba to, ako zahrám, keď dostanem šancu a podám stopercentný výkon.

Ako sa tréneri rozhodnú, to je v ich kompetencii, či im tam budem zapadať alebo nie. Je to pravda, že som hráč do prvých dvoch útokov. Keď sa rozhodnú, že mi tú šancu dajú a že si to výkonmi vypýtam, tak tam vždy nechám všetko.

Ak nie, tak mi nezostáva nič iné, ako sa sebe naďalej pracovať a byť lepší a tá šanca príde, reagoval 25-ročný útočník Nitry.

Absenciu v národnom tíme berie ako trest za krátke pôsobenie v ruskej KHL za Nižnekamsk

Vnímal som to a možno to bol aj taký trest určite. Asi to tak malo byť, keď sa na to pozerám s odstupom času.

Je to za mnou a mal som si niečím takým prejsť. Myslím, že každý hráč má svoju cestu a musí si prejsť určitými krokmi v kariére, aby sa niekam posunul a zlepšil.

Myslím, že toto bola jedna z vecí, ktorá mi tiež bola treba do tej mojej kariéry a rastu ako hráča i človeka. Pomohlo mi to a som rád, že sa to udialo, doplnil.


Pred Ruskom bol dohodnutý so Seattlom Kraken. Prečo nakoniec neodišiel do zámoria?

So Seattlom sa komunikovalo a boli dohodnuté podmienky. Mala tam byť dvojcestná zmluva a po príchode povedali, že mi dávajú iba jednocestnú.

Potom, keď sa o tom bavil s agentom, tak mi už potom ani nedvíhal telefón. Chcel som dať tomu šancu a zostať tam, že dobre a pôjdem do AHL a urobím všetko preto, aby som sa dostal hore a aby som dostal zmluvu NHL.

Potom som mal rozhovor s trénerom a manažérom v Coachella Valley Firebirds. Povedali, že mám jednocestnú zmluvu a budú so mnou rátať do spodných formácií.

Sna o NHL sa však stále nevzdáva. Ak príde ponuka, šancu bude chcieť využiť

Som tomu vždy otvorený. Nejaké možnosti ešte dúfam budú, stále mám 25 rokov. Ak by prišla ponuku s tým, že to bude mať hlavu aj pätu a budú so mnou rátať do špeciálnych formácií. Tú šancu to skúsiť a dostať ju by som určite chcel.

V Nitre mám zmluvu na rok plus opcia, ktorá stojí na tom, či sa ja rozhodnem a či oni budú chcieť. Ponuky som mal už v novembri. Na základe toho, že moja manželka bola tehotná som chcel zostať doma, dodal Buček v relácii portálu sport.sk.

VIDEO: Celá epizóda Góly z bufetu so Samuelom Bučekom