Samuel Buček exceluje v Extralige, no znovu chýba v reprezentácii. Ramsayho asistent reaguje

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Samuel Buček exceluje v Extralige, no znovu chýba v reprezentácii. Ramsayho asistent reaguje
Zdroj: Youtube/HK NITRA TV, Hockey Slovakia

Už v stredu 13. decembra štartuje v Bratislave Vianočný Kaufland Cup 2023, na ktorom sa okrem Slovenska predstavia hokejové reprezentácie Lotyšska a Nórska.

V nominácii Craiga Ramsayho nájdeme niekoľko zvučných mien ako Peter Cehlárik, Marek Hrivík či vo forme hrajúci Oliver Okuliar.


Na zimnom štadióne Ondreja Nepelu však neuvidíme suverénne najproduktívnejšieho Slováka z Tipos Extraligy, Samuela Bučeka. 24-ročný útočník chýbal v zostave aj na nedávnom Nemeckom pohári.

Prečo tomu tak je? Odpoveď prináša asistent trénera Peter Frühauf

Sledujeme jeho hru, aj jeho štatistiky. Pred každým turnajom veľa debatujeme, hodnotíme somatotypy hráčov a vyberáme takých, ktorí sa nám hodia do daných formácií. Pre domáce podujatie sme sa teraz rozhodli takto.


To však neznamená, že niekto má dvere do reprezentácie zatvorené. Samo je v našom hľadáčiku a uvidíme, možno sa objaví v mužstve na ďalšej akcii, cituje Frühaufa portál sportweb.pravda.sk.

Buček v drese Nitry nazbieral v 25 zápasoch 35 kanadských bodov za 15 gólov a 20 asistencií. V produktivite mu patrí druhá priečka za Kanaďanom Olivierom Archambaultom.