Samuel Buček končí na reprezentačnom zraze. Je mi to úprimne ľúto, reaguje

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Samuel Buček končí na reprezentačnom zraze. Je mi to úprimne ľúto, reaguje
Zdroj: Facebook/Šport v RTVS

Mal to byť veľký návrat Samuela Bučeka do seniorskej reprezentácie Slovenska, všetko je však nakoniec inak.

25-ročný útočník z dôvodu zranenia oficiálne skončil na zraze pred dvojzápasom s Nemeckom, informoval o tom zväz na svojej webstránke.


Prišiel som na zraz, pretože som veľmi chcel hrať, hoci som vedel, že mám čerstvé svalové zranenie. Všetci vrátane lekára a fyzioteraputa urobili maximum, aby som nastúpil, bohužiaľ, zdravotný stav mi to nedovolí. Je mi to úprimne ľúto.

Tešil som sa, že si oblečiem národný dres, že budem reprezentovať svoju krajinu. Bohužiaľ, okolnosti sú proti. Musím to prijať. Dúfam, že sa do národného tímu v tejto sezóne ešte dostanem a potvrdím, že dokážem byť platný hráč pre slovenskú reprezentáciu, vyhlásil najproduktívnejší hráč Tipos Extraligy pre hockeyslovakia.sk.


Samuela Bučeka nahradí Andrej Kukuča

Samo pricestoval so svalovým zranením v dolnej časti tela. Po konzultácii s reprezentačným lekárom a fyzioterapeutom sme sa rozhodli, že nebudeme riskovať zhoršenie jeho zdravotného stavu aj vzhľadom na klubové povinnosti v súvislosti s blížiacim sa play-off. V priebehu dňa sa k nám pripojí Andrej Kukuča, uviedol na zmeny v tíme asistent trénera Peter Frühauf.

Zápasy Slovenska s Nemeckom sú vo Zvolene na programe 7. a 8. februára od 18.00h. V televízii bude stretnutia vysielať JOJ Šport.