Samuel Buček sa vyrovnal s kritikou po pôsobení v KHL. Vždy chcem byť férový, reaguje Craig Ramsay

KHL

autor hetrik.sk

Samuel Buček sa vyrovnal s kritikou po pôsobení v KHL. Vždy chcem byť férový, reaguje Craig Ramsay
Zdroj: ta3.com, Facebook/Šport v RTVS

Slovenský hokejista Samuel Buček má za sebou nesmierne náročný rok, počas ktorého čelil veľkej vlne kritiky zo strany fanúšikov a rovnako tak aj médií.

25-ročný útočník sa však s tlakom dokázal vyrovnať, o čom nás dokonale presvedčil v aktuálnej sezóne po návrate do HK Nitra.


V 38 zápasoch nazbieral 49 kanadských bodov (21 gólov, 28 asistencií), čo z neho robí najproduktívnejšieho hráča Tipos Extraligy a druhého najlepšieho strelca.

Právom sa tak znovu objavil aj v nominácii Slovenska na blížiace sa dva prípravného zápasy s Nemeckom, ktoré sa uskutočnia vo Zvolene (7. a 8. február od 18.00h).

Podľa trénera Craiga Ramsayho si miesto v reprezentácii zaslúži

Samuel je skvelý kanonier a keď bol v reprezentácii, vždy vedel, čo od neho očakávam. Má výbornú sezónu a zaslúži si byť znovu v nominácii.

Vždy chcem byť férový. Neznamená, že keď chýbal v národnom tíme v predchádzajúcich zrazoch, že sa tam nemôže vrátiť.

Napríklad, Regendu sme jeden rok vynechali, no na ďalší sa vrátil a bol strelecký líder. Človek nikdy nevie, čo sa stane a pretom im chceme dať čo najviac šancí, vyhlásil 72-ročný Kanaďan v rozhovore pre televíziu TA3.


Samuel Buček reaguje na kritiku z pôsobenia v KHL. Náročná sezóna ho posunula ďalej

Minulá sezóna bola pre mňa v určitom zmysle najlepšia, akú som mohol mať. Je super, keď spravíte 90 bodov, ako sa mi to podarilo rok pred tým, ale z mentálnej stránky ma to nikam neposunulo.

Človek rastie vtedy, keď dokáže zvládnuť ťažké momenty a žiadna pomoc mu nepríde. Musí sa spoľahnúť len sám na seba. Dokázal som sa cez to prehrýzť a vyrovnať sa s tým. Ja som sa veľa naučil a som vďačný za to, že sa mi to prihodilo práve minulý rok. Možno práve to mi v kariére chýbalo, aby som sa posúval. Pozerám sa už len dopredu a som pozitívne naladený.

Rešpektujem každý názor. Ja som však z mentálnej stránky so všetkým vyrovnaný. Pre hokejistu je psychická pohoda veľmi dôležitá, o čom som sa presvedčil vlani. Ja som sa do reprezentácie vždy veľmi tešil, reagoval útočník Nitry pre portál sportweb.pravda.sk.


V reprezentácii chýbal dlhšiu dobu, teraz je však späť a pripravený bojovať za Slovensko. Keď dostanem príležitosť, rozhodne sa ju budem snažiť naplno využiť. Od mala som sníval o tom, že si zahrám na MS. Uvidíme, aké budú okolnosti a či budem sedieť do koncepcie trénerov, doplnil Buček, ktorého už o pár dní znovu uvidíme v najcennejšom drese.

VIDEO: Tréner Craig Ramsay pred zápasmi s Nemeckom