Šatan umlčal kritikov Juraja Slafkovského. Kedy sa rozhodne o budúcnosti Craiga Ramsayho?

MS v Hokeji 2024

autor hetrik.sk

Šatan umlčal kritikov Juraja Slafkovského. Kedy sa rozhodne o budúcnosti Craiga Ramsayho?
Zdroj: iihf.com, hockeyslovakia.sk

Slovenská hokejová reprezentácia obsadila na Majstrovstvách sveta 2024 v Česku siedmu priečku. Cieľ nášho tímu bol postup do štvrťfinále, čo sa aj nakoniec podarilo.

Šampionát po jeho skončení zhodnotil prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan.


Tím chcel veľmi uspieť, nie všetky veci nám vyšli. V kritických situáciách sme možno získali cenné skúsenosti do budúcnosti. Vypadnutie s Kanadou je neúspech, ale po dlhých rokoch sme skončili siedmi. Ukazuje to, že to bolo o kúsok lepšie ako predtým, vyhlásil v pondelok Šatan, ktorého na sociálnej sieti X citoval novinár Tomáš Prokop.

Bývalého kapitána reprezentácie zaujalo viacero hráčov. Martin Pospíšil mal veľmi dobrý turnaj, z obrancov Patrik Koch, ako brankár Samo Hlavaj. Mali sme veľa hráčov, ktorí splnili očakávania. Viem, že hráči nie sú spokojní a chceli dosiahnuť viac, čo je dobré. My sme boli rovnakí.

Otázka trénerského postu bude vyriešená o dva týždne

Reč padla aj na budúcnosť trénera Craiga Ramsayho, ktorý vedie slovenskú reprezentáciu od roku 2017. Sme len deň po MS, dajte nám nejaké 2 týždne. Rozhovory určite prebehnú a budeme vás informovať. Situáciu chceme vyriešiť v relatívne krátkom čase, doplnil Šatan.


Kritika mladíkov v našom tíme. Nebolo to voči nim fér

Od Juraja Slafkovského očakávala časť fanúšikov a rovnako tak odborníkov trochu viac. Každý jeden hráč, ktorý sa stal lídrom, sa ním nestal vo veku 20 rokov. Očakávania a tlaky sú niekedy až neférové, ale hráči, ktorí musia dospieť rýchlo, sa tomu bohužiaľ nevyhnú. Je to prirodzený proces.

Myslím si, že mladí hráči - Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Martin Pospíšil, Martin Fehérváry a ďalší, sú budúcnosťou slovenského hokeja a potrebujú aj takúto skúsenosť.

Verím, že každá ďalšia sezóna v NHL im dá niečo, čo využijú aj v reprezentácii. Lídrami na ľade sú, lídrami v kabíne sa stanú postupne. V budúcnosti to budú oni, kto potiahne národný tím, dodal legendárny útočník na margo našich hokejových talentov.