Sergio Ramos ukončil reprezentačnú kariéru. Emotívne slová bývalého kapitána Španielska

Iné

autor hetrik.sk

Sergio Ramos ukončil reprezentačnú kariéru. Emotívne slová bývalého kapitána Španielska

Španielsky futbalista Sergio Ramos vo štvrtok večer prostrednícvom sociálnych sietí oznámil koniec reprezentačnej kariéry.

36-ročný stopér odohral za svoju krajinu 180 zápasov, strelil 23 gólov. Stal sa Majstrom Sveta v roku 2010 a Majstrom Európy v 2008 a 2012.

Prečítajte si jeho emotívne slová o jeho rozhodnutí opustiť "La Furiu Roja".

Nastal čas rozlúčiť sa s národným tímom, milovanou a vzrušujúcou La Rojou. Dnes ráno mi volal súčasný tréner, ktorý mi povedal, že so mnou nepočíta a ani nebude počítať, bez ohľadu na to, na akej úrovni budem hrať, alebo ako budem pokračovať v kariére.

S veľkým zármutkom oznamujem, že je tu koniec cesty, o ktorej som dúfal, že bude dlhšia a že sa skončí s lepšou chuťou v ústach po úspechoch, ktoré sme s našou La Rojou dosiahli.

Byť mladý alebo mladší nie je cnosť ani vada, je to len dočasná charakteristika, ktorá nemusí nevyhnutne súvisieť s výkonom alebo schopnosťami.

S obdivom a závisťou sa pozerám na Modriča, Messiho, Pepeho. Esenciu, tradíciu, hodnoty, zásluhovosť a spravodlivosť vo futbale. U mňa to tak, žiaľ, nebude, pretože futbal nie je vždy fér a futbal nikdy nie je len futbal.

Toto je niečo, čo musím akceptovať. Napriek môjmu smútku odchádzam so vztýčenou hlavou, ďakujem za tie roky a nezabudnuteľné spomienky pri tituloch, ktoré sme získali. Naďalej budem fandiť mojej krajine s vášňou ako niekto, kto mal šťastie odohrať v jej farbách 180 zápasov. Zo srdca vám ďakujem.

Foto: Instagram/sergioramos