Servác Petrovský končí v OHL: Je čas sa posunúť, tvrdí slovenský talent

Slovensko Reprezentácia

autor hetrik.sk

Servác Petrovský končí v OHL: Je čas sa posunúť, tvrdí slovenský talent
Zdroj: nhl.com/wild

Servác Petrovský bol na majstrovstvách sveta v hokeji do 20 rokov najproduktívnejším Slovákom, keď v piatich zápasoch zaznamenal deväť bodov za päť gólov a štyri asistencie.

Devätnásťročný útočník sa zároveň dostal do TOP10 bodovania celého šampionátu vo švédskom Göteborgu.


Ani to však spolu s výbornými výkonmi z OHL (55 bodov v 57 zápasoch) zatiaľ nestačilo na podpísanie nováčikovskej zmluvy s Minnesotou Wild.

Klub NHL, ktorý ho draftoval v roku 2022 v 6. kole z celkového 185. miesta sa podľa informácií expertov z The Athletic, Michaela Russoa a Joea Smitha rozhodol, že sa zriekne práv na mladého Slováka.

Dôvodom je údajne pretlak podpísaných hráčov v organizácii, ktorý je v NHL obmedzený na číslo 50. Minnesota má zároveň množstvo nádejných hokejistov, ktorí majú v novej sezóne dostať v AHL prednosť práve našim útočníkom.

Ak sa tieto predpoklady naplnia, Servác Petrovský bude môcť znovu absolvovať draft NHL. Klub má na svoje rozhodnutie čas do 1. júna 2024.


So svojim mužstvom z OHL sa už po vypadnutí z play off rozlúčil

Ďakujem Owen Sound Attack za tri roky v organizácii, na ktoré mám krásne spomienky. Ďakujem chlapci. Je čas sa posunúť a začať novú kapitolu, napísal Servác Petrovský v príspevku na sociálnej sieti Instagram.

Rodák z Veľkého Šariša behom troch sezón odohral v OHL celkovo 184 duelov základnej časti, v ktorých zaznamenal 164 bodov za 72 gólov a 92 asistencií.

Kde odohrá ročník 2024/25 je teda stále nejasné. Každopádne, pôjde o jeho prvý rok medzi seniormi.