SFZ reaguje na odvolanie trénera Štefana Tarkoviča

Slovensko

SFZ reaguje na odvolanie trénera Štefana Tarkoviča

Je to oficiálne. Štefan Tarkovič po včerajšej domácej prehre v 2. kole C-dívízie Ligy Národov s Kazachstanom končí na lavičke slovenskej futbalovej reprezentácie.

Prečítajte so oficiálne stanovisko slovenského futbalového zväzu na ich webe.

Výkonný výbor na svojom dnešnom (utorok 7. júna) pravidelnom rokovaní rozhodol okrem iného o odvolaní z postu reprezentačného trénera A-mužstva Štefana Tarkoviča.

Dôvodom na tento krok boli opakovane nedostatočné výsledky a neuspokojivé výkony, ktorými mužstvo nenadviazalo na herný prejav z jesene 2021, predovšetkým z kvalifikačných zápasov s Ruskom a Chorvátskom. 

Návrh na odvolanie Štefana Tarkoviča predložil exekutíve prezident SFZ Ján Kováčik a viceprezident pre štátne reprezentácie Karol Belaník. Členovia výkonného výboru SFZ návrh jednohlasne odobrili a rozhodnutie nadobudlo platnosť okamžite. Posledným zápasom pre Tarkoviča bola včerajšia prehra v dueli Ligy národov UEFA s Kazachstanom 0:1.

V dvoch najbližších stretnutiach tejto súťaže – v piatok 10. júna v Baku proti Azerbajdžanu a v pondelok 13. júna v Nur-Sultane proti Kazachstanu – povedie slovenskú reprezentáciu dvojica trénerov Samuel Slovák – Marek Mintál.

O definitívnom obsadení postu reprezentačného trénera Slovenska sa rozhodne v priebehu letných mesiacov.

Zdroj: futbalsfz.sk, FOTO: Sport TV