SFZ reaguje na pozitívny test Milana Škriniara

EURO 2024

autor hetrik.sk

SFZ reaguje na pozitívny test Milana Škriniara

Slovenský reprezentant Milan Škriniar mal pozitívny test na koronavírus. Slovenský futbalový zväz to potvrdil. Pozrite si ich oficiálne stanovisko pred dnešným zápasom s Írskom.

Výsledok testovania na prítomnosť koronavírusu bol v prípade slovenského reprezentanta Milana Škriniara pozitívny a v dnešnom zápase baráže o postup na Euro 2020 Slovensko – Írsko nebude trénerovi Hapalovi k dispozícii. Vzhľadom na túto skutočnosť uplatnil realizačný tím  reprezentačného mužstva a vedenie Slovenského futbalu zväzu ďalší postup podľa protokolu UEFA Return to play.

Hráč je po absolvovaní testu v individuálnej karanténe, nemá žiadne príznaky, cíti sa dobre a v najbližších dňoch absolvuje ďalší test, keďže slovenský tím čakajú ešte počas tohto zrazu dva zápasy Ligy národov v Škótsku a doma s Izraelom.

Mužstvo naďalej pokračuje v príprave na zápas s Írskom podľa vopred stanoveného a osvedčeného plánu pri dodržaní všetkých hygienických opatrení tak, ako sú nariadené Úradom verejného zdravotníctva SR. Súhlas s každodennou činnosťou členov všetkých zložiek národného tímu a SFZ pri príprave medzištátneho zápasu v súlade s protokol UEFA dal hlavný hygienik Slovenskej republiky PhDr. RNDr. MUDr. Ján Mikas, PhD.,MPH.

Konanie medzištátneho zápasu – semifinále baráže kvalifikácie ME 2020 Slovensko – Írsko, plánovaného na dnes (štvrtok 8. októbra 2020) s výkopom o 20:45 na NFŠ v Bratislave, nie je v ohrození.