Šialený záver 2. francúzskej ligy: Po poslednom kole stále nejasný postupujúci aj vypadávajúci

Iné

autor hetrik.sk

Piatkové posledné kolo 2. najvyššej futbalovej súťaže vo Francúzsku v ročníku 2022/23 poznačilo viacero problémov.

Najvýraznejším z nich je predčasné ukončenie stretnutia medzi Bordeaux a Rodez po útoku domáceho fanúšika na futbalistu hostí pri oslave gólu.

Bordeaux hralo o postup do Ligue 1, Rodez o zotrvanie v 2. lige. Duel bol prerušený v 22. minúte a o jeho osude zrejme rozhodne až vedenie súťaže.

Kontumácia by zabezpečila pre Rodez záchranu, Bordeaux by v prípade dohrávania muselo streliť minimálne štyri gól, keďže Méty na druhom mieste zdolali Bastiu. V prípade rovnosti bodov rozhoduje skóre.

Víťaz 2. ligy takmer vďaka fanúšikom nedohral

Ďalšie problémy sa odohrali na štadióne v Le Havre. Domáci líder tabuľky viedol v samom závere nad Dijonom 1:0, fanúšikovia však predčasne vtrhli oslavovať postup na hraciu plochu.

Duel musel byť na niekoľko minút prerušený, priamo na trávniku rozháňal divákov aj tréner Luka Elsner. Nakoniec rozhodca zápas nechal dohrať aj bez prítomnosti hostí.

Do tretice, zápas medzi Nimes a Sochaux musel byť prerušený po použití slzného plynu políciou na fanúšikov.