Silné slová trénera Trnavy po postupe: Bolo veľa mudrlantov. Myslím, že sme neurobili Slovensku hanbu

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Silné slová trénera Trnavy po postupe:  Bolo veľa mudrlantov. Myslím, že sme neurobili Slovensku hanbu

Futbalisti Spartaka Trnava si vo štvrtok večer vďaka víťazstvu 3:1 nad Lechom Poznaň zabezpečili postup do play off o miestenku v skupine Konferenčnej ligy UEFA 2023/24.

Zápas na štadióne Antona Malatinského sledovalo 16 708 divákov. Po skvelom výkone a postupe neskrýval nadšenie tréner domácich Michal Gašparík.


Hovoril som to už pred zápasom, že tento štadión má v sebe svoje čaro a keď sa vypredá, dokážeme vyhrať nad každým.

Chalani podali fantastický výkon. Po prvom zápase bolo veľa mudrlantov, ale takto sa hrá pohár.

Hralo sa na dva zápasy a preto sme to tam nechceli otvoriť, aby sa vypredal štadión a priniesol výsledok, ktorý nás udrží v hre a dnes sme to rozbalili.


Myslím, že to bolo zaslúžené víťazstvo a výborný výkon. Po prvom zápase som dva dni doma iba sedel a premýšľal, ako by som zmenil rozostavenie a skúsili prehrať ten Lech s lepšími hráčmi. Myslím, že nám to dnes sadlo.

Čo hovorí na akrobatický postupový gól?

Hráči na ihrisku to spravili fantasticky. Ja neviem, Štetina dal ten gól? To je neuveriteľný gól. Vôbec netuším, čo tam robil. Musím si to pozrieť.

Najväčšie víťazstvo v trénerskej kariére?

Toto víťazstvo radím asi najvyššie v mojej kariére, ťažko povedať. Dve finále sme vyhrali nad Slovanom, doma a vonku, no teraz sme prekročili svoj tieň.

Konečne sme prešli cez 3. predkolo, neurobili sme Slovensku hanbu, aj keď bola možno trochu zbytočná kritika po prvom zápase.

Veľa ľudí hovorilo, "hrajte ako Žilina". V poriadku, nehráme ako Žilina, ale hráme na to, aby sme postúpili.

Dnes sme hrali ofenzívne a bolo to vidieť aj na ihrisku, reagoval 41-ročný Michal Gašparík v pozápasovom rozhovore pre RTVS.

Foto: Facebook/Šport v RTVS