Skaut NHL hodnotí Slovensko na MS U20: Mešár si zaslúži posun, Dvorský mal byť väčší líder

NHL

autor hetrik.sk

Skaut NHL hodnotí Slovensko na MS U20: Mešár si zaslúži posun, Dvorský mal byť väčší líder
Zdroj: iihf.com

Po skončení Majstrovstiev sveta v hokeji do 20 rokov nastal čas na podrobné analýzy expertov a skautov z NHL.

Práve jeden z nich sa rozhodol v rozhovore pre tvnoviny.sk prehovoriť o tíme Slovenska, ktorý na šampionáte skončil vo štvrťfinále.


Jeden z najsilnejších ročníkov v histórii našej krajiny obsadil na turnaji vo Švédsku celkové 6. miesto.

Okrem zápasu proti USA hrali chlapci dobrý hokej a páčili sa mi niektorí jednotlivci. Nakoľko však ročníky 2004 a 2005 sú považované ako tie azda najlepšie, ktoré sme kedy mali, je štvrťfinále sklamanie. Ak je táto generácia naozaj výnimočná, mala to dokázať, vyhlásil nemenovaný skaut z NHL.

Filip Mešár potešil najviac: Zaslúži si presun na farmu Montrealu

Bol za mňa našim najlepším hráčom. Keď si ho porovnám s Čechom Jiřím Kulichom, ktorý bol na drafte o pár miest nižšie a na rozdiel od Mešára už hrá vo farmárskej AHL, kde aj pravidelne boduje, bol Mešár viditeľnejší.

Verím, že týmto účinkovaním na MSJ presvedčil Montreal, aby ho posunuli vyššie už v tejto sezóne. Podľa mňa už je pripravený a niet na čo čakať, doplnil na margo 20-ročného útočníka Kitcheneru Rangers z OHL.


Od Dalibora Dvorského sa možno čakalo trochu viac

Mal síce dosť bodov aj herne to bolo v poriadku, ale po výkonoch na minuloročnom šampionáte do 18 rokov a fakte, že je to desiatka draftu, boli na neho právom kladené vysoké nároky. Určite mal byť viditeľnejší a väčší líder ofenzívy, dodal anonymný skaut v rozhovore pre tvnoviny.sk.

Témou po vypadnutí bola aj kritika Maxima Štrbáka. Podľa odborníka odohral skvelý turnaj, štvrťfinále proti Fínsku mu však nevyšlo. Každopádne je presvedčený, že bude raz pravidelne hrávať v NHL.