Skaut NHL Oto Haščák: Táto naša 20-ka bola najslabšia akú sme mali. Tréneri by nemali pozerať či otec priviezol chlapca na mercedese alebo passate!

Slovensko Reprezentácia

64 704 zobrazení

Skaut NHL Oto Haščák: Táto naša 20-ka bola najslabšia akú sme mali. Tréneri by nemali pozerať či otec priviezol chlapca na mercedese alebo passate!

Bývalý slovenský hokejista a aktuálny skaut klubu NHL New York Rangers Oto Haščák v zaujímavom rozhovore pre etrend.sk prehovoril o problémoch s talentami na Slovensku. Našu poslednú 20-ku vidí ako najslabšiu.

Slovenský hokej vo svete už nikto neberie. Padli sme dole. Medzi európskymi tímami sme skoro na dne. Síce si to nechceme pripustiť, ale dnes nás hokejové veľmoci berú rovnako ako Dánov či Nórov. 

Hascak Slovensko

Zaostávame v trénovanosti. Naši mladíci nie sú takí rýchli a zaostávajú aj pri odovzdávaní pukov. Dnes sa hrá čoraz rýchlejšie. Možno jednoducho, ale ak je to rýchle, tak je to aj účinné.

Dlhoročnú budúcnosť projekt 20-ka nemá, ale skončiť môže až potom, keď sa prejavia výsledky zlepšenej práce s mládežou a vyprodukujeme viac talentov.

Dnes je jedinou možnosťou ako sa udržať v A-kategórii MS. Dnes funguje tak, že Ernest Bokroš dostane hráčov s obrovskými nedostatkami a musí z nich do Vianoc vycepovať takých, aby boli schopní konkurovať súperom. Táto naša 20-ka bola najslabšia akú sme mali.

Je zlé, že do nášho mládežníckeho hokeja príliš zasahujú rodičia. Aj v Kanade či Švédsku platia synom hokejky a iné veci. Ale u nás sa to zvrtlo až k tomu, že rodičia si hovoria: keď financujem synov hokej, budem rozhodovať aj o jeho talente, kde bude a ako bude. To, že tu rodičia od trénerov čakajú zaradenie ich chlapca do prvého útoku za to, že zasponzorovali tím, je veľký problém.

Vo Švédsku na také niečo žiaden rodič ani len nepomyslí, a niežeby si to ešte vyžadoval. Tam sa žiadny tréner nepozerá, či otec priviezol chlapca na mercedese alebo passate.