Sklamaný Ivan Kmotrík ml. oznámil počet permanentiek. Takto sa Sparte či Slavii konkurovať nedá

Niké Liga 2024/25

autor hetrik.sk

Sklamaný Ivan Kmotrík ml. oznámil počet permanentiek. Takto sa Sparte či Slavii konkurovať nedá
Zdroj: Youtube/ŠK Slovan Bratislava

ŠK Slovan Bratislava už v stredu odštartuje novú sezónu úvodným duelom 1. predkola Ligy majstrov proti macedónskemu mužstvu FC Struga.

Na predzápasovej tlačovej konferencii sa objavil aj generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík mladší, ktorý priniesol niekoľko dôležitých informácií.


Meno nového brankára sa dozvieme do konca týždňa, rokovania so Šporarom prebiehajú. Nízky predaj permanentiek je veľkým problémom

Čaká nás veľmi náročná sezóna, z pohľadu budúcnosti až rozhodujúca. Klub je na rázcestí, ďalší ročník nám napovie, akou cestou ísť do budúcna.

Keď sme ako rodina vstupovali do klubu, nachádzal sa na nejakej úrovni. Mali sme sny a ciele, ktoré sa mnohokrát podarilo naplniť. Jedným z nich bol návrat na mapu Európy a urobiť zo Slovana znovu rešpektovaný klub, tak ako tomu bolo v minulosti.

Musím však povedať, že sa nám nedarí splniť jeden cieľ, ktorým je prilákanie fanúšikov aj na domáce ligové zápasy. Je to pre nás do budúcna kľúčové.

Mnohokrát sme konfrontovaní s našou konkurenciou v rámci Európy, ako napríklad Sparta Praha, Slavia Praha, Ferencváros, Sturm Graz či Rapid Viedeň.


Ak sa pozrieme na nich, tak sa nám na mnohých úrovniach podarilo týmto klubom vyrovnať, či už je to štadión, infraštruktúra, zázemie alebo hráčsky káder. Sú to veľmi kvalitní hráči a fantastický tréneri.

Všetci vidíme, ako Európa napreduje. Kluby idú dopredu. Sparta a Slavia majú vyše 15 tisíc permanentiek a vypredané štadióny. Majú tak obrovské príjmy od fanúšikov, ktoré sú schopní reinvestovať do klubu, milióny idú na nákupy hráčov.

Musíme si povedať, kde chceme, aby bol Slovan o jeden, dva alebo tri roky a či sme schopní sa týmto klubom vyrovnať. Bez väčšej podpory fanúšikov to, bohužiaľ, už nepôjde.

Fanúšikovia tu sú, ten potenciál tu je. No nestačí to na to, keď vypredáme Tehelné pole päť alebo šesťkrát do roka, aby sme mohli investovať v prestupových oknách tak ako Slavia alebo Sparta.

Ak toto nezmeníme, nebudeme im môcť žiadnym spôsobom konkurovať. Budú sa nám vzďaľovať a my budeme musieť rozmýšľať, čo ďalej.

Nechcem, aby boli tieto slová vnímané ako kritika. Ja si ich veľmi vážim a všetci vieme, akú podporu vedia klubu dať a aké zápasy sme spolu zvládli. Tento klub má najlepších fanúšikov nielen na Slovensku.

Už som povedal na konci sezóny, že by sme sa chceli posunúť o level vyššie a mali za cieľ Európsku ligu a snívali ďalej o Lige majstrov. Radi by sme na Tehelnom poli privítali tie najväčšie mužstvá a zažili spoločne tú atmosféru, po ktorej tak túžime.


Bohužiaľ, predaj permanentiek dnes na úrovni 1 600 je realitou, ktorou sa musíme v klube zaoberať. Musíme zistiť, čo sa vlastne deje zle.

Čítali sme články, že sú s nami spájaní Rodák, Kaprálik, Šporar a ďalší. My by sme si samozrejme priali tu mať najlepších hráčov, čo však stojí enormné množstvo peňazí.

Záujem o Šporara tu je a stále pretrváva, rokovania prebiehajú. Ako som ale povedal, tiež sme mali určité očakávania a že podpora bude väčšia. Musíme zvážiť všetky možnosti, aby to bolo pre nás realizovateľné a udržateľné. Príchod Šporara nie je zmluva na jeden rok, bavíme sa o dlhodobom kontrakte.

Musíme však udržať stabilitu klubu, nie je to jednoduché. Uvidíme, ako sa to vyvinie po prvom kole v pohárovej Európe. Záujem je aj u Andraža aj u nás. Dôležitá je dohoda s klubom, je viazaný ešte na dva roky. Ak dôjde k transferu, nebude to nízky transfer.

Veríme, že sa nám podarí vyriešiť brankársku otázku v nasledujúcich dňoch, uviedol Ivan Kmotrík ml. na tlačovej konferencii.

VIDEO: Generálny riaditeľ Slovana o aktuálnej situácii v klube