Škrtel s Vittekom sa zastali Čavriča: Chybu mal urobiť Hamšík so zväzom

EURO 2024

autor hetrik.sk

Škrtel s Vittekom sa zastali Čavriča: Chybu mal urobiť Hamšík so zväzom
Zdroj: Instagram/martin37skrtel

Róbert Vittek a Martin Škrtel sa ako hostia v štúdiu Sport TV počas utorňajšieho prípravného zápasu Slovenska s Nórskom nevyhli téme Aleksandara Čavriča, ktorý sa rozhodol nepricestovať na reprezentačný zraz.

Podľa dlhoročných reprezentantov je v tom bývalý kanonier Slovana Bratislava nevinne a chybu urobil aj Marek Hamšík spolu so zväzom.


Ja som s Čakim o tom intenzívne rozprával. Chcel by som všetko uviesť na pravú mieru, pretože ľudia možno videli iba jednu stranu a to vyjadrenie trénera Calzonu, ktoré podľa mňa nebolo šťastné.

Myslím, že to nebolo dobre odkomunikované zo strany zväzu. Čaki chcel veľmi reprezentovať, to môžem povedať. V novom tíme je však iba mesiac aj s cestou a nikto sa tomu klubu neozval. Tu mal zahrať rolu vplyv Mareka Hamšíka.

Mal sa im ozvať a ešte predtým si všetko odkomunikovať. Ak by sa im ozval, tak aj ten klub z Japonska by k tomu trochu inak pristupoval a možno by našli riešenie a odobrili by mu odchod aspoň na jeden zápas.

To sa nestalo, aspoň čo ja viem. Chceli to riešiť, až keď oznámil, že nepríde. Ja ho chápem, že chcel zostať v klube, kde prišiel a dostal životnú zmluvu.

Treba rešpektovať aj jeho a z mojej hráčskej skúsenosti môžem povedať, že to mal ťažké. Chcel reprezentovať a aj my v Slovane sme pre to veľa urobili, aby to občianstvo dostal.

Je mi ľúto, že to tréner hodil iba na tú jednu stranu, že ak sa mu nechce, tak nech zostane doma. On chcel, no malo sa to lepšie odkomunikovať, reagoval Róbert Vittek.


Podobne to vidí aj legendárny obranca Martin Škrtel

Hlavne je škoda, že nie je k dispozícii. Hráč jeho kvalít by sa mužstvu hodil, podobného hráča náš tím nemá. Na druhú stranu ja jeho situáciu rešpektujem, pretože prestúpil do nového klubu, má tam zmluvu na tri roky.

Chce sa v tom tíme etablovať a nechce si ich pohnevať. Ja som mal podobné informácie, že tá komunikácia mohla byť lepšia. Hlavne však, že predstavitelia zväzu už pred nomináciou vedeli, že nebude môcť prísť a napriek tomu sa v nej ocitol.

Tak to na neho vnieslo zlé svetlo, čo nemuselo byť. Z vyjadrení trénera sa dá niečo vyčítať, že či si teda úplne zatvoril dvere do reprezentácie alebo nie, to uvidíme v budúcnosti.

Mňa to však mrzí, že on s jeho kvalitami by mužstvu pomohol, doplnil bývalý kapitán reprezentácie.

VIDEO: Vyjadrenie trénera Francesca Calzonu na adresu Čavriča