VIDEO Skvelá správa: Erik Černák podpísal s LA Kings 3-ročnú zmluvu, gratuloval mu aj Gáborík!
Nádejný slovenský obranca Erika Černák sa dohodol s vedením Kings a podpísal nováčikovskú zmluvu.
18-ročný Košičan sa upísal kráľom na 3 roky, povedal generálny manažér Dean Lombardi.
Riaditeľ skautingu Kings Mark Yannetti sa o podpise Černáka vyjadril: Je tu niekoľko možností ako pokračovať budúci rok. Buď zostane v Európe alebo ak ho podíšeme, tak zostane v Amerike.
V organizácii Kings sa tak stretne s krajanom Marinánom Gáboríkom, ktorý sa ho rozhodol kontaktovať: Písal mi esemesku. Neskutočne ma to potešilo. Gáborík mi gratuloval, napísal aj: Vitaj na palube, dúfam, že sa stretneme v kempe, drž sa a makaj
, povedal Erik pre denník KosiceDnes.
Ďalej sa vyjadril na svoju budúcnosť a aj problém s Angličtinou:
V Košiciach v novej sezóne nebudem, chcem pokračovať za morom. Prvý krok je dostať sa do AHL a potom si čo najrýchlejšie odkrútiť debut v NHL. Zmluva je na 3 roky, rovnakú dostávajú všetci hráči okrem TOP10 draftu. Na začiatku tu však vôbec nejde o peniaze.
Po dvoch mesiacoch sa mi už jazyk rozviazal. Po drafte som poskytol prvý rozhovor v angličtine. Aj sa ma pýtali, či chcem tlmočníka. Ale povedal som, že to zvládnem sám. Vsadil som na krátke a jednoduché vety, aby som sa nemotal. Poviem vám, v slovenčine sú tie rozhovory pohodové. A ešte keď stojíte pred kamerami amerických televízií, tá tréma je neskutočná.
Pozrite si jeho najnovší rozhovor v Angličtine:
LA Kings si vybralo Černáka z celkového 43. miesta v 2. kole tohtoročného draftu NHL. Erik už v mladom veku pravidelne nastupoval v prvom mužstve HC Košice a získal titul.
Najčítanejšie za 24 hodín
-
Weiss odletel so Slovanom do Severného Macedónska. V Skopje ich čaká Škendija Tetovo
-
Žreb MS 2026 vo futbale. Slovensko spoznalo možných súperov
-
Dávid Hancko strelil prvý gól za Atlético Madrid. Skóroval v Lige majstrov
-
Slovensko na úvod Vianočného Kaufland Cupu zdolalo Nórsko
-
Vladimír Weiss st. po prehre s FC Košice: Veľa čiernych chlapcov, potom sa to motá krížom-krážom
-
Šimon Nemec skóroval siedmykrát v sezóne a pomohol ukončiť sériu prehier Devils
-
Stačilo mu 9 minút na ihrisku. David Strelec skóroval za Middlesbrough FC