Skvelá správa: Slovenská liga sa dočká technológie VAR. Pravdepodobne už v tejto sezóne!

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Skvelá správa: Slovenská liga sa dočká technológie VAR. Pravdepodobne už v tejto sezóne!

Po celom svete sa postupe inštaluje videotechnológia VAR, ktorá rieši sporné momenty počas futbalových zápasov.

Ak ste si mysleli, že na Slovensku niečo podobné tak skoro neuvidíme, tak zostanete poriadne prekvapený.

Prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák v rozhovore pre "TakUrčitee podcast" potvrdil, že by prvé zápasy pod videorozhodcom mohli byť odohraté už v tejto sezóne.

Intenzívne o tom rozprávame a myslím si, že to nebude otázka rokov ale mesiacov. Máme už aj naplánované stretnutie so slovenským futbalovým zväzom, kde by sme prišli s konkrétnymi vecami.

Bude to zatiaľ stále iba o tom, že VAR bude napojený iba na televízne zápasy. Má to totiž technické záležitosti, ktoré tam musia byť. Kamery musia byť v oveľa väčšom počte, musia byť na správnych pozíciach a dokážeme to iba v týchto TV zápasoch. Minimálny počet kamier je 8, ideálne až 16.

Samozrejme musia byť na správnych pozíciach a k tomu patrí ešte ďalšia technika a vyškolení rozhodcovia, ktorí pôjdu do vozu.

Máme už pripravenú ponuku a teda nebude to o rokoch ale mesiacoch. Už v Jarnej časti by sme mohli ísť do testovacej podoby. 

Na novom národnom štadióne v Bratislava by mala byť nainštalovaná technológia VAR hneď od začiatku. Rovnako by mala byť k dispozícii aj bránková technológia, ktorá rozhodcovi signalizuje prejdenie lopty za čiaru.

TIP: Podarí sa Trenčínu a Trnave postúpiť do skupiny Európskej Ligy? Tipnite si teraz a získajte 15 EUR zadarmo + vstupný bonus až 4 000 EUR!