Slafkovský trénuje v druhom útoku Montrealu. Seattle poslal Wrighta na farmu

NHL

autor hetrik.sk

Slafkovský trénuje v druhom útoku Montrealu. Seattle poslal Wrighta na farmu

Kto sa skôr uchytí v NHL, Slafkovský alebo Wright? To bola jedna z najčastejších otázok po tohtoročnom drafte NHL.

Montreal Canadiens si ako celkovú jednotku vybral slovenského hokejistu. Kanaďan Shane Wright putoval až zo štvrtého miesta do Seattlu Kraken.

Porovnávanie dvoch talentov vyznieva v aktuálnej situácii v prospech rodáka z Košíc.

Vedenie Seattlu Kraken sa totiž rozhodlo Wrighta poslať na farmu do tímu Coachella Valley Firebirds a to na dvojtýždňový kondičný pobyt.

Podľa pravidiel totiž oficiálne nemôže nastúpiť v zápase AHL, keďže bol draftovaný z juniorky OHL a nedovŕšil 20. narodeniny.

Po tejto dobe sa môže vrátiť do NHL, prípadne ho klub preradí do juniorskej súťaže. 

Wright má v sezóne 2022/23 na konte sedem štartov v profilige (z 18 možných) so ziskom jedného bodu za asistenciu. Posledných päť stretnutí sedel na tribúne ako zdravý náhradník.

Seattle Kraken poslal Wrighta na tribúnu z 18-tich zápasoch 11-krát. Jeho čas na ľade v zápasoch bol 8:42, 13:45, 5:51, 8:42, 6:36, 6:50 a 6:14.

Teraz môže stráviť 14 dní v AHL a potom bude pravdepodobne uvoľnený pre Kanadu na MS Juniorov, informoval na Twitteri novinár Chris Johnston.

Juraj Slafkovský tak zostáva jediný hráč z draftu NHL 2022, ktorý je stále na súpiske tímu NHL.

Odohral 13 duelov, v ktorých strelil 3 góly a pridal 1 asistenciu. K tomu musel hneď niekoľko zápasov nútene vynechať pre zranenie a suspendáciu.

Pred najbližším domácim duelom proti Buffalu Sabres (v noci z utorka na stredu) trénoval Slafkovský v druhom útoku Canadiens po boku Christiana Dvoraka a Brendana Gallaghera.

Foto: Twitter/Canadiens de Montréal, Instagram/Seattle Kraken