Slováci v Košiciach polepili autobus Slavie Praha. Českého trénera ohúril trávnik a štadión

Európska konferenčná liga

autor hetrik.sk

Slováci v Košiciach polepili autobus Slavie Praha. Českého trénera ohúril trávnik a štadión

Už vo štvrtok čaká na futbalistov Slavie Praha odveta 3. predkola Európskej Ligy proti ukrajinskému Dnipru-1, duel sa hrá na štadióne v Košiciach.

Český tím si na slovenskej pôde ide po úvodnom domácom triumfe 3:0 pre očakávaný postup do play-off.


Na novom štadióne v metropole východu bude bezpochyby panovať výborná atmosféra, doraziť by malo približne tisíc českých fanúšikov.

Košický klub má však zároveň družbu s konkurenčnou Spartou, čo „zošívaní“ na čele s trénerom Jindřichom Trpišovským ihneď spozorovali

Spoznali sme to na našom autobuse, ktorý prišiel o deň skôr, objavili sa na ňom nejaké nálepky. Takže sme to zaregistrovali (smiech).

Vieme, že má doraziť veľa našich fanúšikov, viac ako tisíc ľudí. Dúfame, že bude vypredané, veľká škoda, že nie sú dostavané tribúny za bránkou, potom to bude naozaj úžasný štadión.

Dúfam, že sa čoskoro priblížime takému trávniku, ako majú tu v Košiciach. Môžem o ňom hovoriť iba v superlatívoch, tá kvalita tu je absolútna špička.


Aj podľa reakcií na hoteli alebo v meste, kde sme sa boli prejsť vieme, že nám budú ľudia veľmi fandiť. Hlavne kvôli Ivanovi Schranzovi, Jakubovi Hromadovi a Michalovi Tomičovi.

Tešíme sa na to a dúfam, že košickí fanúšikovia, ktorí sa hlásia k Sparte, nezoženú toľko lístkov (smiech), vyhlásil 47-ročný kormidelník Slavie Praha na stredajšej tlačovej konferencii.

Foto: slavia.cz