Slovan a Košice si u našich susedov zahrajú pod holým nebom. Na internet unikol chystaný Winter Classic

Tipos Extraliga

autor hetrik.sk

Slovan a Košice si u našich susedov zahrajú pod holým nebom. Na internet unikol chystaný Winter Classic
Zdroj: Facebook/Kaufland Winter Games 2023

HC Slovan Bratislava a HC Košice by si mohli už tento rok zahrať ďalší vzájomný zápas pod holým nebom. Tentoraz by sa však prestížny ligový súboj konal za našimi hranicami.

Podľa informácií, ktoré v stredu unikli na verejnosť, sa v Česku chystá podujatie Winter Hockey Games 2024.


Pri tejto príležitosti sa má postaviť na Letenskej pláni v Prahe ľadová plocha s dočasnou tribúnou pre viac ako 16-tisíc divákov.

Zápasy najvyšších súťaží s výhľadom na Pražský hrad by okrem Slovana Bratislava a Košíc (Tipos Extraliga) mali čakať aj na Spartu Praha, Kometu Brno, České Budějovice, Plzeň (Tipsport Extraliga), Ingolstadt a Eisbären Berlín (DEL).

Termín stretnutí je naplánovaný od 5. do 8. decembra 2024. Informácie boli omylom zverejnené na oficiálnej stránke winterhockeygames.com, neskôr bol web pozastavený.


Riaditeľ českej extraligy potvrdil rokovania

Môžeme potvrdiť, že už niekoľko mesiacov rokujeme o možnosti usporiadať v Prahe extraligové stretnutia pod holým nebom, ale v súčasnej chvíli nie je potvrdený presný harmonogram a ďalšie dôležité detaily.

Bližšie informácie budú oznámené na tlačovej konferencii, ktorá sa uskutoční až po vyvrcholení aktuálne prebiehajúceho play off, kam teraz upíname všetku pozornosť, cituje riaditeľa Martin Loukota APK LH na sociálnej sieti X.

Vonkajší súboj dvoch najväčších slovenských rivalov videli diváci už v roku 2023. Slovan vtedy na Tehelnom poli pred 14-tisíc divákmi zdolal Košice 3:1.