Slovan Bratislava a ich Ultras reagujú: Odohrá sa duel proti Trnave alebo nie?

Niké Liga 2023/24

autor hetrik.sk

Slovan Bratislava a ich Ultras reagujú: Odohrá sa duel proti Trnave alebo nie?

Vedenie Spartaka Trnava dnes informovalo verejnosť o ich probléme so štadiónom Slovana, na ktorom sa má hrať blížiace sa derby.

Podľa nich je štadión stále iba stavenisko a hrať na ňom teda nebudú. Pozrite si oficiálne vyjadrenie Slovana Bratislava a tiež ich Ultrasu.

ŠK Slovan Bratislava na ich webstránke:

Na bezpečnostnej porade bolo Spartaku Trnava ponúknutých 400 vstupeniek do sektora hostí z dôvodu, že stav sektoru hostí z dneška neumožňuje z bezpečnostných dôvodov poskytnúť viac vstupeniek. Prioritou klubu je zaistiť bezpečnosť pre všetkých fanúšikov, a to tých v sektore hostí i fanúšikov na celom štadióne.

Vyvraciame nepravdivé informácie zo strany FC Spartak Trnava o aktuálnom stave štadióna. Štadión má právoplatné rozhodnutie o predčasnom užívaní v súlade s legislatívou SR. Odmietame tvrdenia o tom, že by mala byť akokoľvek ohrozená bezpečnosť hráčov či fanúšikov. Určite teda nie je ohrozené konanie zápasu, ani jeho odloženie či presunutie na iné dejisko.

ŠK Slovan bol vždy orientovaný v prospech fanúšikov a vždy poskytol súperovi minimálne päť percent z kapacity štadióna. V zápasoch konajúcich sa na Pasienkoch, a to aj počas tých, ktoré boli označené za rizikové, sme súperovi poskytovali viac než 8 percent kapacity štadióna, a to vždy aj klubu FC Spartak Trnava. Dnešný záver z bezpečnostnej porady nebol mierený voči klubu Spartak Trnava ani voči fanúšikom. Ako sme však už spomenuli, najdôležitejšie je zaistiť bezpečnosť všetkým účastníkom podujatia.

Ultras Slovan Bratislava na Facebooku:

PZSR mala v pláne úplné zrušenie tohto zápasu kvôli bezpečnosti ludí na štadióne, prišlo sa k tolerancii 400 lístkov pre hostí, čo bolo maximálny počet, s ktorým polícia súhlasila. My tento zápas bojkotovať nemôžme, na koľko je vypredané po veľmi dlhej dobe, je to zápas na ktorý sme čakali vyše 9 rokov. Odhliadnuc od toho, že ani Trnava nikdy nebojkotovala zápasy, keď nás polícia nezmyselne vyhodila zo sektoru hostí. Samozrejme, že s nimi súcitíme a bojujeme za solidaritu s nimi tým, že sme boli na štadióne a snažíme sa rozšíriť ich sektor, aby dostali 2-násobne väčší počet lístkov, než ktorý im bol poskytnutý. Bojujeme za to a snažíme sa nájsť riešenie spolu s vedením klubu k spokojnosti všetkých strán, lebo derby bez hostí nie je derby, ale polícia je za absolútne zrušenie tohto zápasu.